logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Vydejte se za krásami české Loiry

Datum: 21.06.2018

Zamky na Orlici

Víte o tom, že Orlické hory a podorlicko získaly v závěru loňského roku ocenění excelentní evropské destinace roku s produktem Zámky na Orlici? Ty jsou perlou Podorlicka, ale také výborným tipem, kam si můžete v čase nejen letních dnů vyrazit.

Turistická oblast, kterou spojuje hřeben Orlických hor, je dosud neobjeveným rájem jak pro milovníky přírody, zimních sportů či cykloturistiky, tak i historických památek a kulturních zážitků.

Řeka Orlice je dnes příhodně označována jako Česká Loira, neboť zde, stejně jako na slavné francouzské řece, objevíte hned několik historických sídel. Na devíti kilometrech najdete čtři krásné zámky a dva hrady.

Sídla prošla po restitucí významnou rekonstrukcí a otevřela se veřejnosti. Všechny zámky jsou v soukromých rukách, a co víc, v péči původních šlechtických rodů. Jejich majitelé zde i pobývají. Zámky tak mají zcela výjimečnou atmosféru. Svou nabídkou si nekonkurují. Naopak se doplňují. Přináší tak velmi rozmanité kulturní bohatství co do historie, architektonických stylů, ale též do pestrosti zážitků. Příjemné prostředí navíc osloví i děti.

Prohlídky zámků můžete skloubit s posezením v zámeckých kavárnách, cukrárnách či restauracích, procházkou parky a oborami nebo návštěvou zámecké minizoo a přírodovědného muzea. Vydejte se na Zámky na Orlici – za krásami České Loiry!

www.mojeorlickehory.cz/zamky-na-orlici

Napsat komentář