logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Vrbno – lyžařů ráj

Datum: 07.01.2019

b63

Jen málokde mohou lidé po návratu z práce domů nazout běžecké boty a běžky, narazit na hlavu kulicha a za chviličku už se prohánět v dobře udržovaných bílých stopách. Vrbenští takovou možnost mají, tedy pokud není zrovna zima skoupá na sníh. A co více, mohou se vydat také s lyžemi nebo snowboardem na sjezdovku nad městem, kde se třikrát v týdnu lyžuje také večer až do 21. hodiny. Kouzlo Vrbna pod Pradědem dávno objevili také turisté a rekreanti mířící do Jeseníků – rodiny s dětmi, mládež, ale také senioři vyznávající aktivní formy odpočinku.

Ski arena Vrbno nabízí lyžařům a snowboardistům sjezdovku dlouhou 800 metrů, s šíří 40 metrů a převýšením 170 metrů. Je vybavena moderním dvoumístným vlekem, systémem umělého zasněžování a osvětlením. Zázemí pro lyžaře i běžkaře zajistí bufet v místě a nedaleký Penzion U Hradilů a Hotel Stone, parkoviště je pod sjezdovkou. Co víc si přát ke spokojenosti.

Bruslaři mají na výběr

K lákadlům zimy ve městě patří také bruslení, proto chystáte-li se do Vrbna, určitě nenechávejte brusle ve skříni. Před Vánocemi se v areálu TJ Sokol pod holým nebem otevře mobilní kluziště, aby až do jara sloužilo malým i velkým bruslařům, ať už na led vyjedou s pukem a hokejkou, nebo s nesmělými pokusy o piruetu, anebo jen tak, pro radost z jízdy na ostrých nožích. Někteří Vrbeňané sice propadli kouzlu bruslení na rybnících za sklárnami, ale kluziště v centru města je přece jen bezpečnější. Už několik let se vstupenky nezvedaly, naopak, radní města letos rozhodli o poskytnutí slev kolektivům, které si mohou ledovou plochu po dohodě pronajmout. Příznivé jsou také ceny vstupného pro rodiny s dětmi. Kluziště patří městu a radnice hledá pro příští sezonu vhodného provozovatele, kterému chce pomoci s úhradou nákladů na elektřinu.

Vánoční koncert v kostele sv. Michaela

Pěvecký sbor města Vrbna připravuje další velký vánoční koncert. Uskuteční se v úterý 27. prosince od 17 hod ve farním kostele sv. Michaela a pěvci na něj pozvali další vynikající pěvecké sbory z Jesenicka. Skladby G. F. Handla a J. S. Bacha přednesou společně a za doprovodu Orchestrem muzikantů Jesenicka, sólový part přednese sopranistka Markéta Szendiuchová. Představí se též dětský pěvecký sbor Sedmihlásek a Modrásci z Vrbna. Vánoční koncert je pořádán v rámci oslav 400 let povýšení města a rovněž k 40 letům Pěveckého sboru města Vrbna. Určitě si chrámový koncert nenechejte ujít!

Zajímavá knížka do každé rodiny

V roce oslav 400 let povýšení hornické osady na svobodné horní město se zrodila zajímavá publikace Vrbno pod Pradědem – Ohlédnutí za minulostí dávnou i nedávnou. Počin tvůrčího týmu Spolku Přátelé Vrbenska, který systematicky vyhledával, soustředil a zpracovával zajímavé informace a obrazové dokumenty, podpořila radnice úhradou tiskařských prací. Zastupitelé dali zapravdu radním, kteří přišli s nápadem, aby se tak zajímavá knížka dostala do každé vrbenské domácnosti, a to jako dárek města občanům. Ještě před Vánocemi občané našli v poštovních schránkách s přáním PF 2012 také kupon k bezplatnému odběru knížky na radnici. Radní též rozhodli ocenit veřejně redakční tým knihy na posledním jednání zastupitelstva města v prosinci.

 

Napsat komentář