logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Večerní prohlídky zámku v Jindřichově Hradci vás zavedou do roku 1989

Datum: 11.08.2019

jindrichuv-hradec-v-noci-shutterstock-796016482
V areálu Jindřichohradeckého hradu a zámku se letos konají již jedenácté Večerní toulky bájným Hradcem, hrané výlety do méně známé historie Jindřichova Hradce. Při speciální a neplánované prohlídce vás průvodci zavedou do léta roku 1989 a do běžně nepřístupných hradních a zámeckých prostor. V srpnu se tyto originální prohlídky konají dnes, potom 22. a 28. 8. 2019.
V létě roku 1989 prochází Hrad a zámek Jindřichův Hradec stále ještě rozsáhlou rekonstrukcí. Vy se ocitnete v rolích návštěvníků, kteří při svém odborářském zájezdu ROH po památkáchneplánovaně dorazili po jistých potížích místo na Telč do Jindřichova Hradce. A ještě k tomu s velkým zpožděním. Bude však o vás postaráno, a to neplánovanou a rozhodně zajímavou prohlídkou, která vás zavede do více či méně zrekonstruovaných prostor, ve kterých se připravuje něco velkolepého. Inu, sami uvidíte a možná i zavzpomínáte.
Během této prohlídky, při které se vám dostane i trochu toho správného poučení, se dozvíte o tom, jak se měly proměnit některé interiéry zámku podle plánů z osmdesátých let minulého století. Kromě “odborníků”, kteří se vás ujmou, potkáte i další zajímavé postavy, včetně některých bývalých majitelů panství. Jak se celá prohlídka vyvine, to rozhodně nečekáte.Prohlídky se konají v srpnu dnes, pak 22. a 28. 8. a naposled pak ještě 6. 9. 2019. Vstupenka stojí dospělé 140 Kč, pro studenty a seniory 100 Kč. Pro děti do min. 10 let není prohlídka vhodná.

Napsat komentář