logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

V Praze se otevřel první hudební sdílený prostor

Datum: 13.02.2019

jxc56NI_

Pražská metropole má další unikum. Předevčírem se veřejnosti otevřela hudební zkušebna Melogee. Sdílený prostor umožní individuálním hudebníkům i potenciálním hráčům využít dostupné hudební nástroje. Poslouží tak hlavně těm, kdo nástroj nevlastní, ale chtěli by se hře naučit, nebo takovým, kteří nemohou doma trénovat.

Sdílená zkušebna Melogee je od února přístupná všem individuálním hráčům, kteří si chtějí zahrát na některý z nástrojů, které budou ve zkušebně k dispozici. Na začátku se bude jednat především o digitální piana, klávesy, akustické kytary nebo housle.

„Chtěli jsme vytvořit místo pro ty, kdo si touží zahrát, ale mají v cestě nějakou překážku. U hudebníků, kteří už měli některý z nástrojů aspoň párkrát v ruce, je to nejčastěji problém s trénováním. Jsou limitováni třeba spolubydlícími, sousedy, dětmi, a podobně. U těch, kdo uvažují o hře jako o zcela novém koníčku, jde o to, že mnohdy nechtějí nástroj hned kupovat, ale nejdříve si ho párkrát vyzkoušet, osahat. Neví, jestli je to bude bavit a jak jim to půjde,” vysvětluje poslání zkušebny Veronika Kynclová, jedna ze zakladatelek.

Sdílený hudební prostor je jednou z aktivit projektu Melogee. Ten vznikl už s koncem roku 2017, kdy se Veronika Kynclová a Blanka Pauerová rozhodly, že usnadní lidem cestu k hraní na hudební nástroje. Kromě přípravy sdílené zkušebny se pustily do pořádání akcí a workshopů, jejichž cíl byl stejný – zpřístupnit lidem hru. „Nejde jen o akce nebo zkušebnu jako místo. Naším záměrem je taky vybudovat hudební komunitu. Komunitu hráčů, kteří si pomáhají. Když někomu chybí parťák na hraní, potřebuje radu od zkušenějšího nebo pomoc s výběrem lektora, pomůžeme mu,” říká Pauerová.

Zkušebnu dotáhly autorky projektu mimo jiné i díky účasti v akcelerátoru. Na podzim loňského roku totiž získaly za nápad Cenu poroty v mezinárodní soutěži Social Impact Award, kterou pořádá na české půdě každoročně Impact Hub. Akcelerační a vzdělávací program, který učí a podporuje mladé talenty v oblasti společensky prospěšného podnikání, působí v 30 zemích světa. Účastníci vždy podstoupí 3 měsíce akcelerace, v průběhu kterých se učí od mentorů, aby posunuli svou myšlenku co nejblíže udržitelnému byznysu. V předešlých letech v něm vzkvetly například nápady Rekola, Czechitas nebo Hero Clan.

Prostory hudební zkušebny najdou milovníci hudby v Plzeňské ulici v Praze 5. V testovacím provozu budou veřejnosti otevřené ve všedních dnech od 17:00 do 21:00.

 

O Melogee
Věříme, že na hudební nástroj se naučí hrát úplně každý. Tak zní hlavní motto projektu Melogee, který zahájily Veronika Kynclová a Blanka Pauerová na podzim 2017. Jejich snem je vybudovat prostor, který lidem usnadní cestu k hraní a vytvoří komunitu amatérských hráčů. Cestu začaly organizací jednotlivých hudebních akcí pro začátečníky i pokročilé. Důležitým krokem bylo otevření vlastní sdílené hudební zkušebny v únoru 2019. Jejich dalším cílem je vytvořit síť lektorů, se kterými by se hudební nadšenci mohli ve sdíleném prostoru potkávat a využívat jejich zkušeností.
O Social Impact Award
Social Impact Award je mezinárodní akcelerační program, který podporuje společensky prospěšné podnikání mladých lidí. Nabízí jim odbornou podporu v podobě workshopů, mentoringu a konzultací. Na konci pak nejlepší účastníky čeká finanční ocenění ve výši 1500 EUR. Program vznikl v roce 2009 ve Vídni a dnes se koná i v dalších 30 zemích Evropy, Blízkého východu, Asie a Afriky. Akcelerační program v ČR organizuje Impact Hub – inspirativní pracovní prostor pro setkávání, inovace a rozvoj podnikání ve třech největších městech Česka. Hlavním národním partnerem je Nadace České spořitelny a Česká spořitelna. Národními partnery jsou Nadační fond rodiny Orlických a Copy General. Podporu vítězům a mentoring poskytují společnosti Impact Hub, PwC ČR a Asociace společenské odpovědnosti. Mezinárodními partnery jsou Nadace ERSTE a Institut pro inovace a podnikání při Vysoké škole pro ekonomii a obchod ve Vídni.

Napsat komentář