logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

V Plzni si prohlédnete skvosty s vůní benzínu

Datum: 25.07.2019

bugati-t35 skvosty-plzen
Minulý víkend uvítalo plzeňské DEPO2015 návštěvníky unikátní a jedinečnou sbírkou automobilových skvostů. Od pátku do neděle zaparkuje v areálu bývalého depa dopravních podniků na dvě stě historických automobilů i moderních bouráků. Doprovodný program myslí na atrakce pro dospělé i děti, umění s láskou k motorům i stylové občerstvení.

Festival s názvem Skvosty s vůní benzínu má v rukávu několik opravdových es z řad zahraničních i českých veteránů, off-roadů, jeepů, závodních aut, elegantních limuzín, užitkových vozů a sporťáků, ale i úsměvných rarit. Akce slibuje nadchnout automobilové profesionály, závodníky, sběratele a znalce i milovníky rychlých kol všech věkových kategorií.

Letos se pod tématem „Velké cesty“ objeví dobrodruh Dan Přibáň se svými trabanty, cestovatelé Tomáš Vaňourek a Lukáš Socha z expedice Zikmund 100, dakaristé Martin Macík jr. a Jan Brabec, či Tomáš Vejmola se svým tuktukem. Určitě vás zaujme i výstava věnovaná výročí plzeňského Metalexu. Novinkou letošního ročníku “Skvostů” budou prezentace a „spanilé jízdy“ autoklubů, které představí značky Rolls-Royce, Jaguar, Ferrari, Corvette, nebo Mercedes-Benz.

Letošní skvosty festivalu

Výsadní místo mezi vystavenými veterány zaujme Tatra 87, slavný československý automobil reprezentující předválečný vrchol aerodynamických designových modelů. Ve své době šlo o nejrychlejší československý vůz.

Mezi dalšími krasavci s vůní benzínu se představí Chevrolet Master z roku 1938, či Plymouth RoadRunner z roku 1968. Vzácným exponátem bude i Maserati MC 12, jichž bylo vyrobeno pouhých 50 a z nich pouze jediný jezdí v Česku, či supersporty Lamborghini Huracán nebo Ferrari F12 Berlinetta. Zajímavostí budou i retro vozy z dob socialismu, které budou reprezentovat automobily východního bloku. Pamatováno je i na milovníky motocyklů, a to jak historických, tak i moderních. Na “Skvostech” bude možné obdivovat značky Jawa a Harley Davidson.

V pátek bude výstava otevřena od 14:00 a sobotu od 10 do 20 hodin, v neděli pak od 10 do 17 hodin. Vstupné na výstavu je 250 korun, zlevněné stojí 200 Kč. Rodinná vstupenka (2 dospělí a 2 děti do 18 let) vyjde na 600 Kč.

Zdroj: Kudyznudy.cz

Napsat komentář