logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

V meandru řeky Dyje v Národním parku Podyjí se nachází přírodní unikát, který uchvátí každoročně stovky návštěvníků

Datum: 09.07.2020

shutterstock_1466127341-min

Vinice Šobes se díky své jedinečné dispozici stala ikonou moravského vinařství. A tak na nic nečekejte a vydejte se prozkoumat jedno z nejromantičtějších míst v Česku.

Šobes patří mezi nejstarší a nejznámější viniční tratě u nás. Pravěké hradiště zde bylo v době bronzové, osídlení i v čase Keltů a v době římské. Již ve Středověku byla lokalita využívaná k pěstování vinné révy. V 19. století bylo víno známé pro svou kvalitu, a tak není divu, že bylo dodáváno i na císařský dvůr a do vídeňských restaurací. Plocha celé viniční trati je přibližně 16 hektarů, vinná réva se pěstuje na ploše asi 11 ha. 

Daří se zde Ryzlinku rýnskému, Rulandskému bílému, ale i Pálavě či Sauvignonu. Nejen tato vína můžete ochutnat na stánku na vinici Šobes. Když už sem zavítáte, nenechte si ujít návštěvu Národního parku Podyjí, který je nejmladším a zároveň nejmenším parkem v Česku.

Kudy na Šobes?

 K vinici se lze dostat po Znojemské vinařské stezce. Výchozím bodem 30 kilometrového cyklistického okruhu je Moravský sklípek v Šatově, odtud vede trasa do Znojma. Dále pokračuje přes Konice po okraji Národního parku Podyjí až k vinici Šobes, pak přes Hnanice a zpátky do Šatova. Trasu lze projet za víkend, stejně jako za týden – to závisí na tom, kolik času věnujete pamětihodnostem nebo ochutnávání místních jedinečných vín.

Více informací nejen o moravských a českých vínech najdete zde: www.wineofczechrepublic.cz

Napsat komentář