logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Pěší turistika v jižní Americe

Datum: 06.09.2019

trek--laguna-llanganuco-y-sendero-maria-josefa-1-dia fabien-moline-XaQXyRU9pgo-unsplash sean-thoman-4Fhjudf0mXA-unsplash Lost_City_Ruins joanna-liu-7nttXK6LEfA-unsplash Colca_Canyon_Puno

Jižní Amerika je ideálním kontinentem pro strávení dobrodružné dovolené, nezapomenutelných zážitků, energických měst, kulturních pokladů, neuvěřitelných přírodních krás a velkých kontrastů. Nabízí k prozkoumání nádhernou krajinu a velké množství zajímavých míst. Můžete zde najít malebné hory pokryté sněhem a ledovci nebo nádherné pobřeží s velrybami, stejně jako suché pouště a horké pláže Copacabana.

Prozkoumejte Jižní Ameriku od tropických pralesů Brazílie po impozantní Andy, od papoušků žijících v Amazonii až po tučňáky na Falklandských ostrovech. Kaňony, vodopády, říční delty, rozlehlé travnaté pláně, exotické divoké zvířata a zříceniny obydlí dávných civilizací – jihoamerická dovolená bude tou nejlepší volbou, jakou jste kdy udělali.

Populární destinace

Kaňon Colca, Peru, Centralní Andy

Zdroj: Wikipedia

Colca ve středních Andách je nejhlubším kaňonem (dvakrát tak hluboký jako Grand Canyon) a zároveň jedním z nejmalebnějších kaňonů na světě. Láká tisíce turistů jak se svými jednoduchými sjezdovkami, tak i náročnými strmými skalními stěnami. Můžete si vyzkoušet jeden z desítek různých výletů s průvodcem, nebo se vydat po kaňonu sami.

Po stopách Inků na Machu Picchu, Peru

Autor: Fabien Moliné,  unsplash.com/@fabienmoline

Pokud si chcete vychutnat starobylé krásy jihoamerických zřícenin, slavná stezka po stopách Inků (Inca Trail) v samém srdci peruánských And je skvělou volbou. Vede z města Cuzco do města Incan a trvá asi 3-4 dny. Uvidíte exotickou vegetaci, fascinující ekologické rozmanitosti, nádherné hory, prales a spoustu nezapomenutelných výhledů.

Okruhová stezka v Torres del Paine, Patagonie, Chile

Autor: Joanna Liu, unsplash.com/@hellojoanna

Chilská Patagonie nabízí několik možností turistiky v místním národním parku. Pokud byste chtěli vyrazit na kompletní okruh, rezervujte si na to asi 10 dní, ale jsou zde k dispozici méně časově náročné stezky mezi nádhernými vodopády, hustými lesy a ledovcovými jezery.

Ztracené město (Ciudad Perdida), Kolumbie

Zdroj: Wikipedie

Zde je další velmi populární destinace cestovního ruchu jižní Ameriky – zapomenuté (do roku 1972) město, hluboko v džunglích v Sierra Nevada v Santa Marta. V současné době je délka trati 46 km a trasa je pro cestující zcela bezpečná.

Sopka Cotopaxi, Ekvádor

Autor: Sean Thoman, unsplash.com/@sthomanns

Oblíbená turistická destinace s nadmořskou výškou 5 897 metrů nad mořem je národní park Cotopaxi, jenž má na svém území nejvyšší aktivní sopku na světě. Někteří turisté vybírají procházky po okolí, zatímco jiní se rozhodli dosáhnout vrcholu, na který se dostanete asi za 8 hodin.

Jezero 69 a jezero Llanganuco v národním parku Huascaran, Peru

„Laguna-69“ je úchvatné horské jezero ve velmi vysoké nadmořské výšce v údolí Demandy v Peru. Snadno se zde dostanete za jediný den.

Napsat komentář