logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Tip na (sobotní) výlet v okolí Prahy: Nedaleké Řevnice vás uchvátí

Datum: 19.06.2019

řevnice zdroj www.corsopodlipami.cz

Teplé dny přímo vybízí k výletům s rodinou, přáteli. Ideálně vyjeďte mimo město a načerpejte energii z čerstvé jarní přírody. Pokud bydlíte v okolí Prahy, pak pro inspiraci, kam na víkend, nebo jen sobotní odpoledne vyrazit, nemusíte chodit daleko. Udělejte si výlet do nedalekých Řevnic, který si užije celá rodina.  

Mimo hlučné a přelidněné město, přesto nedaleko od hlavního města. Do Řevnic se z Prahy dostanete vlakem asi za půl hodiny. V tomto městečku vás uchvátí krásná příroda Brdských lesů, která přímo vybízí k pěšímu výletu nebo vyjížďce na kole. Vydat se můžete například k zapomenutému lomu Babka nebo na nedaleký hrad Karlštejn. Za zmínku stojí nová naučná Fabiánova stezka, která je opředena tajemstvím. Po dlouhém výletě si pak můžete odpočinout a vychutnat si některé z jídel v nově otevřené restauraci Corso, která se nachází přímo na náměstí v nejstarším domě v Řevnicích.

Do Řevnic na kole

Pokud máte doma zdatného cyklistu, do Řevnic vede krásná cyklostezka podél řeky Berounky. Trasa začíná ve Velké Chuchli a končí u řevnického zámku. Celkem je dlouhá asi 20 kilometrů a vede po rovince. Díky dobrému povrchu na ni můžete vyrazit i s cyklovozíky pro ty nejmenší.

V horkých dnech určitě oceníte, že cyklostezka vede kolem přírodního koupaliště Biotop Radotín, kde se můžete vykoupat a osvěžit před další cestou. Po příjezdu do Řevnic se můžete osvěžit pivem z lokálních minipivovarů, které se čepují v zahrádce Kůlna nebo ochutnat ryze řevnické pivo v nově otevřeném pivovaru u nádraží. Raritou je, že zde pivo vaří nejmladší sládek v republice.

Okolím Řevnic s duchem brdských lesů

Po duchu rytíře Fabiána je pojmenovaná stezka, která vás provede po okolí Řevnic. Fabián je strážce Brdských lesů, který sídlí na hoře Baba. Pokud je špatně naladěn, můžete z lesů slyšet táhlé děsivé houkání. Děti se ale Fabiána bát nemusí. Pokud se lidé k lesům chovají přátelsky, duch je neškodný.

Fabián vás zábavnou a hravou formou seznámí s řevnickou historií a zajímavými přírodními úkazy v okolí města. Přivede vás například k lesnímu jezírku Pišťák s bývalým lomem, kde se těžil řevnický křemenec. Projdete také přes mokřady, kde hnízdí velké množství vodních ptáků. Cesta vede příjemným terénem a dá se pohodlně projít i s malými dětmi a kočárky. Celkově měří asi 11 kilometrů, procházku si ale můžete zkrátit jen na pět kilometrů.

Fabiánova stezka vás zavede také k unikátnímu lesnímu divadlu, které bylo v Řevnicích postaveno před více než sto lety. Příjemnou atmosféru lesa společně s některým z představení určitě stojí za to během teplých večerů zažít.

Napsat komentář