logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Tažné zařízení

Datum: 12.05.2022

back-view-blue-sedan-road

Je známo, že zisk a úspěch na trhu závisí na bohatství a kvalitě nabídky firem, které na něm prosperují. Proto se firmy vyrábějící různé druhy výrobků ve svých návrzích předčí. Konkurence na trhu tažných zařízení má za následek stále bohatší sortiment a zboží splňující nejvyšší standardy kvality. Důležitá je také aktuálnost – pokud se na trhu objeví nový model auta a není pro tento model tažné zařízení, výrobci tento nedostatek rychle dohánějí.

Proč u některých aut není tažné zařízení?

Spouštění automobilů jde často ruku v ruce s uvedením tažných zařízení těchto modelů. Díky tomu si můžete pořídit tažné zařízení na téměř jakýkoli typ vozidla. Proč u některých vozů není tažné zařízení?

Za prvé, vůz není schválen pro tažné zařízení. Taková situace nastala například v případě Daewoo Tico, které svou velikostí a výkonem vylučují možnost tažení přívěsů dostupných na trhu. Lehká konstrukce, slabý podvozek, choulostivé podélníky – proto pro tento vůz, neexistuje schválené tažné zařízení.

Tažné zařízení a tuhost konstrukce vozu

S tuhostí konstrukce vozu velmi často souvisí i chybějící schválení pro odtah. Některé modely aut mají velkou skleněnou střechu, která se při tažení přívěsu ve stresu jednoduše rozbije. Příklady? Audi Q7 s prosklenou střechou: v technickém průkazu jsou dvě řádky, jedná se o hmotnost přívěsu s brzdou a bez brzdy. Často o tom majitel ani neví a překvapení přichází, když si chce koupit a namontovat tažné zařízení.

Rentabilita výroby daného modelu tažného zařízení

Třetím případem je rentabilita výrobní linky daného modelu tažného zařízení např. Rameder. Vytvoření tažného zařízení, implementace do výroby a nákladný proces evropského schvalování jsou spojeny s vysokými náklady. A když třeba aut daného modelu bylo málo a poptávka po tažném zařízení na něj je malá, největší výrobci nezahajují výrobu a schvalovací řízení tažného zařízení.

Tažné zařízení jako zbytečný doplněk

Méně podstatnou, ale také zásadní skutečností je zamýšlené použití vozidla. Těžko sháníte tažné zařízení například na Hyundai Genesis.

Napsat komentář