logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Silicon Valley – technologický motor Kalifornie

Datum: 15.02.2020

mapa_Silicon_Valley Apple-Cupertino-AR Tesla-jizda

Při návštěvě Silicon Valley se musíte obrnit obrovskou trpělivostí při nekonečných dopravních zácpách. Pro nás bylo výchozím městem Santa Cruz, ve kterém na počátku počítačové éry vzniknul operační systém Unix. Nejucpanějším městem je Mountain View, kde v mnoha budovách sídlí firma Google. Do Googleplexu se však dostanete jen tehdy, pokud tam pracuje nějaký váš známý a ten vás tam provede. To nebyl náš případ, takže jsme návštěvu odbyli pouze kavárnou Starbucks, před kterou stála barevná kola zaměstnaců Googlu. Když se už ale do Mountain View rozhodnete zamířit, tak můžete navštívit výzkumné centrum NASA. Nic nového se tam sice nedozvíte, ale zato v jejich kantýně dělají snad ty nejlepší burgery v Silicon Valley.

Z Mountain View jsme se vydali do Cupertina. Tomuto městu již vévodí slavná budova Applu Infiniti Loop, kam se rovněž bez patřičných známostí nedostanete. Hned vedle této nejdražší budovy v Silicon Valley je ale návštěvnické centrum, kde si můžete pomocí rozšířené reality na iPadu, propojeného s modelem nového sídla společnosti Apple, tento architektonický skvost prohlédnout v realitě a to dokonce i pod střechou.

V blízkém okolí má sídlo několik známých firem z počítačového světa. Sídlo Facebooku v Menlo Parku má několik parkovacích míst pro návštěvníky v blízkosti vchodu do areálu. Návštěvníci do hlavní kampusu také nesmějí, můžete se tak vyfotografovat s logem Facebooku před hlavním vstupem. Centrála Intelu je pro návštěvníky velice přá­telská, dozvíte se zde o historii společnosti i o nových technologiích. V prodejně můžete koupit zboží se značkou Intel včetně oděvů, per, dárků, počítačových zařízení, hraček a dalších předmětů. Sídlo vyhledávače Yahoo se nachází na ulici Matilda a 1. Avenue v Sunnyvale.

Na závěr to nejlepší – továrna automobilů Tesla ve Fremontu. Tady jsou ke svým návštěvníkům absolutně nejvstřícnější. Nejenže vás tady nechají se projet v jakémkoliv modelu značky Tesla, ale pokud jste si již nějaký jejich vůz zakoupili, můžete se zúčastnit prohlídky výrobního závodu. To bohužel nebyl náš případ, takže jsme se spokojili s testovací jízdou v Modelu 3. Ta ale stála za to. Doprava v okolí města není tak hustá, jako v jižnější části Silicon Valley, takže jsme si mohli vyzkoušet úžasnou akceleraci elektrického auta již od samotného startu. Nový Model 3 je v Kalifornii již velice oblíbený a je zde vidět na silnicích v hojném počtu. Čím více se ze všech stran Kalifornie blížíte k Silicon Valley, tím více jich na silnicích potkáte.

Napsat komentář