logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Rosice zvou na slavnosti česneku

Datum: 09.09.2020

d41b02d8-2585-4102-86a0-3434d0b46d0a

Rosice o tomto víkendu zavoní česnekem! Již 12. ročník Česnekových slavností proběhne letos v sobotu 12. září 2020. Bohatý program doplní řemeslný jarmark a prodej tuzemského česneku, výrobků z česneku, česnekové dekorace a aranžmá a bohaté česnekové občerstvení. Kromě toho nebude chybět klasický regionální sortiment, první podzimní zelenina a burčák.

Na zámek v Rosicích se určitě vydejte v sobotu 14. září 2020, kdy se tu konají Česnekové slavnosti. Rosičtí mají stejný cíl jako organizátoři červencového Festivalu česneku v Buchlovicích: dělat reklamu česneku, který vyrostl na polích v Česku. Na tržišti v Rosicích si koupíte nejrůznější odrůdy českého, moravského a slovenského česneku, ale také speciality – třeba polévku, bramboráky, topinky, česnekové sádlo, placky a nejrůznější masa s česnekem.

Během slavností bude samozřejmě otevřený zámek; bude přístupná výstava skla z rosické sklárny i druhý prohlídkový okruh – protiatomový kryt pod rosickým parkem. Otevřena zůstane také zámecká zahrada i středověká vesnice v zámeckém příkopu. Vstupné na slavnosti je 50 Kč.

Zdroj: Kudyznudy.cz

Napsat komentář