logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Projeďte se po vodě napříč Karlovými Vary!

Datum: 14.09.2020

af4631d7-fe55-4cb0-a59a-ee51841df805
Patříte k milovníkům vodního živlu? Pak nesmíte v sobotu 19. září chybět na tradičním sjezdu řeky Teplé v Karlových Varech – letos se pojede již 70. ročník! Sjet si řeku Teplou mohou bez obav i začátečníci, plavba není nikterak náročná a nepřevyšuje obtížnost WW I.
Trať amatérského závodu je postavena v úseku řeky Teplé pod přehradou Březová. Na řeku však můžete vyrazit i v rámci volného splutí (před začátkem akce a po jejím konání). Start je umístěn zhruba 250 m pod hrází na levém břehu před rozbořeným jezem na soutoku s Lomnickým potokem. Letošní závod je jubilejním 70. ročníkem!
Nenechte si ujít jedinečný zážitek, který se koná pouze jedenkrát do roka – průplavbu centrem Karlových Varů! U sanatoria Richmond se řeka dostává do města, kde je po celé délce sevřena do kamenných zdí. Výstup na břeh je v tomto úseku možný pouze na dvou místech, a to před prvním tunelem u Vřídla a také za obchodním domem Atrium.

Po celou dobu vás budou sledovat desítky turistů i domácích fanoušků, kteří dodávají tomuto závodu jedinečnou atmosféru. Tři jezy u sanatoria Thermal bývají zkouškou zdatnosti pro nezkušené jezdce. Aby se mohli vodáci před lázeňským publikem předvést, bývají zde připraveny další branky přímo pod kolonádou.

Napsat komentář