logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Prodloužené víkendy v Jičíně pokračují

Datum: 12.07.2019

Czechia, Jicin, Wallenstein's square

Oblíbeným letním projektem, kterým město Jičín zpříjemňuje letní pobyt návštěvníkům města již osm let, jsou Prodloužené víkendy. Každý týden od pátku do pondělí je v Jičíně připraven program bohatý na kulturní zážitky, ponaučení i relaxaci na zajímavých místech města a jeho okolí. A v letošním roce je program obohacen o několik zajímavých novinek.

Pátek je zaměřen na prohlídku historických památek a pohádkových míst s prodlouženou otevírací dobou do 18 hodin. Přes den se konají komentované prohlídky kostelů, odpoledne děti provází Rumcajs s Mankou městskou Cipískovou stezkou. Páteční večery patří Valdštejnské lodžii, v jejíž kouzelné atmosféře se pořádají divadelní představení a koncerty různých žánrů.

Sobota dopoledne láká do centra města na vyhlášené trhy. V tuto dobu můžete potkat i pouliční umělce, kteří dokreslují sobotní atmosféru. Odpoledne se hrají pro děti „Pohádky na dvorku“. A milovníci přírody mohou vyrazit do nedalekých Prachovských skal, kde Muzeum přírody organizuje výstavy, soutěže, podvečerní pozorování oboj- živelníků a další jiná překvapení.

Neděle je pojata jako relaxační. Koupaliště Kníže poskytuje v horké letní dny vedle vodních radovánek a osvěžení i kvalitní zázemí pro trávení volného času, probíhají zde i soutěže pro děti. Relaxovat je možno i v zámecké zahradě, kde odpoledne a podvečer probíhají hudební vystoupení a večerní promítání filmů pod širým nebem. kde se konají hudební odpoledne a podvečery a letní kina. V nedalekém kině se konají filmová představení pro děti. V pondělí je u nás „všude otevřeno“ a po celý den je možné navštívit Muzeum hry a absolvovat zde zábavnou prohlídku. Knihovna Václava Čtvrtka zase zve do letní čítárny a dopoledne se konají komentované prohlídky města. Muzejní nádvoří zámku se vždy od 15 do 17 hodin promění na úřadovnu vévody Albrechta z Valdštejna. Pondělní podvečer je zakončen prohlídkami zaměřenými na bitvu roku 1866.

Napsat komentář