logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Před 145 lety se narodil geniální automobilový konstruktér z Liberecka – Ferdinand Porsche

Datum: 03.09.2020

16707ae7-ac78-46eb-872a-22f62d101801

Dnes 3. září, si připomínáme již 145 let od narození geniálního automobilového konstruktéra 20. století a rodáka z Vratislavic nad Nisou u Liberce, profesora Dr. Ing. h.c. Ferdinanda Porsche. Na oslavu tohoto výročí se v Liberci a okolí pořádá od 3. do 9. září 2020 Ferdinand Porsche Festival. Hlavní program pro veřejnost bude probíhat v sobotu 5. září ve Vesci, kam mohou fanouškové této značky dopoledne přijít na velkou výstavu automobilů. Odpoledne se někteří účastníci vydají na auto výlet do okolí.

Milovníci vozů Porsche jistě v sobotu 5. září 2020 zamíří do libereckého areálu Vesec v Liberci. Tam se totiž koná největší setkání sportovních automobilů této značky u nás.

Dříve se Porsche Festival konal přímo v Porscheho rodišti, ve Vratislavicích nad Nisou (v areálu pivovaru Konrad s automuzeem), ale kvůli narůstajícímu počtu účastníků byli pořadatelé nuceni celou akci přesunout právě do sportovního areálu Vesec.

Přesto bude možné do Vratislavic přijet, a to ve čtvrtek 3. září 2020, kdy proběhne setkání jmenovců v rodném Porscheho domě a kulturním domě ve Vratislavicích n/N. Večer následuje společný odjezd na vratislavický hřbitov, kde tak, jako každý rok, budou položeny květiny na hrob Porscheho rodičů a sourozenců. V 18:00 hodin se účastníci sjedou na společnou večeři do restaurace V Trnčí s rozhlednou Raškovkou.

V pátek 4. září si účastníci srazu užijí Ferdinand Porsche Rallye, což je turisicko-orientační jízda (dlouhá 100 km) se startem v technickém muzeu Liberec. Trasa povede k Muzeu ozubnicové dráhy Kořenov, do sklárny Harrachov, k jizerskohorskému technickému muzeu Bílý Potok, klášteru Hejnice a polskému zámk Czocha. Cíl pak bude opět v Technickém muzeu Liberec.

Největší setkání značky Porsche u nás

Hlavním festivalovým dnem je sobota 5. srpna 2020, kde se koná velká výstava automobilů ve Vesci. Za poslední roky se klubové setkání Porsche rozrostlo na největší Porsche sraz, pořádaný v České republice, kam se sjíždí okolo dvou stovek sportovních automobilů Porsche z celé České republiky, ale i Slovenska, Německa a Polska. Vedle veteránů mezi které na akci pravidelně reprezentuje například model Porsche 356, tam narazíte na vozy zánovní jako Porsche 911. Setkat se můžete i se speciálními závodními automobily této značky. Součástí akce bude letos Autosporting, což je setkání a sraz VW Karmann Ghi. Po poledni proběhne vyhodnocení nejzajímavějších, nejstarších vozidel Porsche a předání cen pořadatele.

Sobotní veřejný program je opravdu pestrý a tvoří jej výstava vozidel, ukázkové jízdy civilních i závodních Porsche či jízdy zručnosti historických motocyklů. Auta budou ve Vesci vystavena v sobotu 5. září od 10 do 15:30 hodin. Od 16. hodin startují někteří účastníci na odpolední sobotní výlet do Jiřetína pod Bukovou.

Zdroj: Kudyznudy.cz

Napsat komentář