logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Pražská paroplavební společnost zve na poslední Hodinovou plavbu

Datum: 26.10.2019

andante-20180620006-165-7225
Dnes, 26.10. a zítra 27.10. čeká loď Andante Pražské paroplavební společnosti poslední Hodinová plavba z Rašínova nábřeží. Vydejte se prozkoumat nejznámější pražské památky z jiné perspektivy. Uvidíte centrum Prahy možná tak, jak jste jej už dávno nespatřili. Loď odplouvá z Rašínova nábřeží od 11:00 do 17:00 každou hodinu.

Na Hodinové plavbě Prahou na vás čeká poutavý výklad, napínavé proplutí zdymadly Mánes u Šítkovské vodárenské věže a ten nejkrásnější výhled na Tančící dům a Národní divadlo. Loď se pak otáčí přímo pod Vyšehradem. Na palubě lodi si můžete zakoupit drobné občerstvení a k dispozici máte na výběr jak horní otevřenou palubu, tak spodní uzavřenou palubu, z které můžete obdivovat centrum Prahy v teple skrz veliká okna.

Přístaviště lodí PPS včetně parníků Vltava a Vyšehrad se nachází na Rašínově nábřeží mezi Jiráskovým a Palackého mostem. V kanceláři na nástupišti č. 2 si můžete zakoupit jízdenky nebo vyzvednout rezervace. Plavba stojí 290 Kč pro dospělé, 150 Kč pro děti a rodina zaplatí 730 Kč.

Parníky Vyšehrad a Vltava jsou kulturní památky

Pražská paroplavební společnost má dlouholetou tradici v oblasti osobní vodní dopravy. Byla založena roku 1865 primátorem Františkem Dittrichem a patří tak mezi jednu z nejdéle fungujících ryze českých společností.

Provozuje dva historické restaurační kolesové parníky, Vltavu a Vyšehrad, které byly roku 2013 prohlášeny za kulturní památky. Oba zrekonstruované a plně funkční parníky plují na pravidelných linkách Prahou, na letních výletních plavbách na Slapy a Mělník a jsou oblíbeným místem firemních i soukromých akcí.

Zdroj: Kudyznudy.cz

Napsat komentář