logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Pohádkové Rešovské vodopády

Datum: 23.07.2018

Resovske vodopady

Tam někde mezi stromy se mihla víla, nezdá se vám? Les se zdá být plný bludiček a skřítků, každou chvíli jakoby měl v korunách stromů zaskřehotat hejkal. A tam dole, v tůňce ukryté v závětří skal, určitě dřímá vodník… Proč neočekávat pohádkové bytosti v tak pohádkovém koutě světa, jakým jsou Rešovské vodopády?

Dřevěné můstky a lávky se klenou nad bouřící se říčkou Huntavou, která dává divoce najevo, že se nenechá nikdy a ničím spoutat. Valí se kolem balvanů, zahlcuje je, aby se vzápětí, ale jen na malý okamžik, zklidnila. A pak už se v peřejích, kaskádách a vodopádech žene dál, plná života a svobody. Když u Rešovských vodopádů budete, vyjděte až na vyhlídkové plošiny. Za veškerou námahu budete odměněni euforickou závratí z pohledu do hlubiny rokle, na propadliště vykousnutá řekou ve skále a na šumící les kolem vás. Jste kousek od zpěněné vody a přitom tak blízko obloze! K té kdysi vzhlížel i středověký hrad, jehož pozůstatky jsou patrné na nedalekém skalnatém ostrohu. Čertova stěna pod zříceninou napovídá, že přítomnost pohádkových bytostí na tomto místě je opravdu více než pravděpodobná… Ale vykládejte to horolezcům, kteří ji využívají jako cvičnou skálu!

Pozn. red.: K národní přírodní památce Rešovské vodopády, která je volně přístupná po celý rok, se nejlépe dostanete z parkoviště v obci Rešov. To je od vodopádů vzdáleno zhruba 1,5 km. Nejbližší autobusová zastávka je v Tvrdkově u kostela, odtud se musíte vydat po červené turistické stezce a počítat s trasou dlouhou přibližně 2,1 km. Jedete-li vlakem, vystupte v Rýmařově a pak se dejte po zelené turistické stezce. Po asi 8,3 km dojdete k vytouženému cíli. Pokud si ovšem vezmete kvalitní turistickou obuv. Bez té se tady totiž neobejdete!

Kontaktní informace: Informační centrum Rýmařov, náměstí Míru 6 Tel.: (+420) 554 212 381 Fax: (+420) 554 212 381 Email:info@rymarov.cz
www.rymarov.cz

Napsat komentář