logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Pivní stezky lákají na odměny

Datum: 24.07.2018

Lucni bouda (Ondżej Littera)

Máte rádi tekutý chléb? Tak se od 1. června do 30. září 2018 zastavte v Krkonoších v pěti tamních minipivovarech! Ochutnat místní lahodné pivo můžete ve Vrchlabí, Malé Úpě, na Friesových boudách nebo na Luční boudě.

Pokud vám tento pěnivý zlatavý mok zachutná natolik, že byste rádi v objevování skvostných chutí a vůní pokračovali, pohostí vás také v minipivovarech v Harrachově nebo Peci pod Sněžkou.

Víte, že tu existuje Krkonošská pivní stezka, která propojuje minipivovar Pivovarská Bašta a Hendrych ve Vrchlabí, Friesovy boudy ve Strážném, Paroháč na Luční boudě a Trautenberk v Malé Úpě? Pokud se vám podaří během čtyř měsíců navštívit všechny pivovary, v každém si dát dvě piva a získat tak razítko do speciálního tištěného letáčku Krkonošské pivní stezky, dočkáte se malé odměny. Na výpravu za lahodnými krkonošskými pivy se můžete vydat pešky i na kole po značených cyklotrasách nebo využít Krkonošské cyklobusy.

V letních měsících loňského roku turisté poprvé kráčeli Pašeráckou pivní hřebenovkou. O co jde? O novou pivní stezku vedoucí z Malé Úpy do Harrachova. Ta zahrnuje pivovar Trautenberk v Malé Úpě, Paroháč na Luční boudě a Labské boudě a Minipivovar Novosad & syn v Harrachově.

I na této trase můžete sbírat razítka a získat za ně odměnu. Pašerácký pas obdržíte v informačním centru v Horní Malé Úpě a spřátelených pivovarech. A nezapomeňte, že se tu dá využít rovněž minicyklobus Pašerák.

Už jste navštívili nejnovější krkonošský minipivovar? Jde o Pecký pivovar na Boudě Máma, kde vaří čtyři druhy piva Sněžka. Snad se též brzy stane součástí pivní stezky…

Foto: Ondřej Littera
www.krkonose.eu/cs/propagacni-materialy
www.krkonosskapivnistezka.cz

Napsat komentář