logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Ostrov Réunion – král treků v tropech Indického oceánu

Datum: 11.05.2020

PC130139 PC150419 PC130190 PC140304 PC140360 reun4

Réunion je zámořský department Francie se vším všudy, což potěší zejména kvůli výhodnému roamingu (platí stejné podmínky jako pro cestování v rámci EU). Platí se zde eurem a stejně jako ve Francii, i jezdí na pravé straně silnice. Pokud jste hodně aktivní a rádi byste se vydali poprvé do exotiky za poznáním, Réunion je ta pravá destinace pro „exotické začátečníky“.

Když přežijeme fakt, že jsou to Francouzi, kteří zkrátka asi nikdy nebudou vůči angličtině nikterak nadšení, a někdy prostě bývají zpomalení, tento tropický ostrov má jen samá pozitiva. Je zcela bezpečný, můžete se pohybovat sami bez průvodce, vše je krásně značeno. Nevyskytují se tu tropické nemoci, nepotřebujete vízum ani žádné očkování. Díky příznivému klimatu se dá cestovat prakticky celoročně. Samozřejmě, jsou to hory, takže se počasí mění a během jednoho dne vystřídáte klidně od plavek až po lehkou bundičku. Hlavní sezóna zde trvá od října do konce dubna, kdy bývá nejtepleji a aktivní dovolená se skvěle pojí s pobytem u moře. Od května do září bývá chladněji (cca 22-28 stupňů), což je ideální na treky. Neznamená to, že se v mimo sezóně nevykoupete – teplota moře zůstává okolo 24 stupňů a na závětrné straně ostrova vám bude i příjemně teplo. Díky pravidelným tropickým sprškám je ostrov tak nádherně zelený.

Na Réunion se jezdí hlavně kvůli panenské přírodě. Ač má ostrov jen 50×50 kilometrů, hory se zvedají až do třítisícovek a ani při dvoutýdenním pobytu se nezačnete nudit. Je úžasné, jak je zdejší krajina různorodá. Malebná údolí se stovkami vodopádů střídají vysoké hory porostlé zelení, lesy plné endemických druhů rostlin a lávová pole na kterých si budete připadat jako na Marsu. Pobřeží je rovněž zajímavé, láká na pláže s bílým či černým vulkanickým pískem a dramatické útesy. Na Réunionu se pěstuje vanilka, podíváte se i do rumárny. V sezóně ochutnáte vynikající liči a další tropické ovoce zde rostoucí.

Dovolenou doporučujeme řešit s půjčením auta a s přihlédnutím k vašim plánům rozdělit pobyt nejméně do dvou, ideálně ale tří až čtyř lokalit. Není dobré se ubytovat na jedno místo a plánovat odtud výlety po celém ostrově, až uvidíte zdejší klikaté silnice a horské průsmyky, pochopíte proč 🙂

Réunion jsme opakovaně navštívili a procestovali. Zážitky z jedné z cest si můžete přečíst na našem blogu: www.dovolenasnu.cz/blog/reunion-2018/.

Více o destinaci Réunion jako takové se dozvíte na www.dovolenasnu.cz/reunion/

Je-li pro vás důležitý i pobyt na pláži, je vhodné kombinovat dovolenou na Réunionu s ostrovem Mauricius, jenž je vzdálen pouhou hodinu letu a přelet lze zahrnout na jednu letenku. Mauricius má jedny z nejhezčích pláží Indického oceánu, super servis a úžasné srdečné lidi.

Napsat komentář