logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Oslavte Mezinárodní den zvířat!

Datum: 02.10.2020

0e6c3d7e-76ce-4cef-958a-f0ab63b0141f

V neděli 4. října tomu bude přesně 794 let, kdy zemřel sv. František z Assissi. Mnich františkánského řádu zasvětil celý svůj život péči o nemocná a opuštěná zvířata, proto byl tento den ustanoven jako Mezinárodní den zvířat. Oslavit jej můžete i vy, protože kolem tohoto data je přichystaná spousta zajímavých akcí, a to zejména v zoologických zahradách.

Mezinárodní den zvířat nám připomíná, že zvířata jsou důležitou a neodmyslitelnou součástí našeho světa. Přiblížit se k nim, donést jim nějakou laskominku anebo se se svými mazlíčky (víc než kdy jindy) pomazlit či si udělat delší procházku, to vše jim určitě přinese mnoho radosti.

Mezinárodní den zvířat datuje počátek své tradice do roku 1931, kdy byl založen ve Florencii jako úmluva ekologů, kteří chtěli upozornit na situaci ohrožených druhů. Od té doby jeho význam narostl, obsáhl všechny druhy zvířat a slaví se v mnoha koutech světa. 4. říjen byl vybrán, protože právě v tento den slavíme svátek Sv. Františka z Assisi, patrona všech zvířat.

Kde všude se tedy bude svátek zvířat slavit?

Samozřejmě v zoologických zahradách – tak například Zoo Brno pro své návštěvníky na sobotu 3. října připravilo pro děti i jejich rodiče zábavnou znalostní stezku po zoo. Návštěvníci se zvířecím příjmením budou mít v tento den vstup do zoo za 20 Kč.

V jihlavské zoo se na 3. října chystají mimořádná komentovaná krmení zvířat. Dospělí i děti se dozví zajímavosti o zvířecích domečcích ukázkami zvířecích obydlí, výtvarnými i hravými aktivitami pro děti a dospělé, nebo možností postavit si hmyzí domeček. Na závěr programu v 15.00 hodin proběhne vyhlášení nejlepších fotografií velké letní fotosoutěže s Nikonem nazvané „Jak si kdo ustele, tak si lehne“.

K oslavám zvířecího svátku se připojuje i Zoo Hluboká. Během celého dne budou zde budou probíhat komentovaná krmení u vybraných druhů. Zvířata dostanou hračku či jinou zábavu a návštěvníci zoo se od chovatele dozví zajímavosti ze života těchto zvířat.

Také v Podkrušnohorském zooparku Chomutov připravil pestrý program. Specialitou na Den zvířat bude v zooparku jízda Safaribusem, který vás letos naposledy sveze speciálním vyhlídkovým okruhem, který trvá 20 minut. V Zooparku návštěvníky čeká nejen setkání se zvířátky, ale také se zajímavými lidmi, kteří se o ně starají.

Zajímavosti ze zvířecí říše se dozvíte také v Zoo Liberec. Na sobotní den v čase od 10.00 do 15.00 hodin budou pro návštěvníky připraveny komentované prohlídky zoo, komentované cvičení lachtanů či krmení tučňáků.

Zdroj: Kudyznudy.cz

Napsat komentář