logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Odpudiví nebo kouzelní? Pevnost poznání v Olomouci obsadí hadi a obojživelníci

Datum: 02.03.2020

f5d48d9e-4b56-4893-bb76-907c530224a8

Na čtyři desítky nejrůznějších druhů plazů, obojživelníků a bezobratlých živočichů se o víkendu 7. a 8. března 2020 zabydlí v expozici Pevnosti poznání s názvem Živá voda. Již počtvrté jsou všichni zájemci z řad veřejnosti zváni na akci Odpudiví nebo kouzelní, která představí zvířata ze zemí blízkých, vzdálených či exotických.

V Pevnosti poznání uvidíte na výstavě Odpudiví nebo kouzelní největšího hada České republiky, užovku stromovou. Chybět nebude ani starobylá želva kajmanka dravá, rohatka Cranwellova či ještěrka perlová. V boxech se objeví veleštír hojný nebo štír Amoreuxův.

Zoologové vám prozradí, že existují hadi, kteří nežerou pouze hlodavce, ale najde se mezi nimi i řada potravních specialistů. Řada vystavovaných zvířat je běžná v rámci hobby chovů, návštěvníci tak mohou načerpat inspiraci a cenné rady týkající se těchto zajímavých živočichů. Prezentace živých zvířat bude po oba dva dny přístupná od 10:00 do 17:30 hodin, vstupné na výstavu je 125 Kč, dětská za 90 Kč.

Přednášky a doprovodný program

Kromě zvířat se příznivci herpetologie mohou těšit na přednášky a doprovodný program pro děti. Dozví se něco o tom, jaké obojživelníky a plazy můžeme potkat na letní dovolené a vydají se po stopách jejich evoluce. Vědecká výtvarka si připravila výrobu dvou variant hadů –Pohyblivé hadí loutky z klacíků (v 11:30, 13:30 a 15:30; cena workshopu 30 korun) nebo Hřejiví hadi – vyrábí se z barevných punčoch plněných pohankovými slupkami, které dovedu přejímat teplotu okolí jako hadi.

Přednášky odborníků se uskuteční v sobotu i neděli ve 14:00 hodin. Připraveny jsou dvě přednášky: Pod středomořským Sluncem – diverzita obojživelníků a plazů evropských dovolenkových destinácií (Simona Papežíková) a v 16:00 Dávní vládci planety Země –Evoluce a diverzita obojživelníků a plazů (Petr Papežík).

Napsat komentář