logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Objevte podmořský vesmír v Planetáriu Praha

Datum: 14.08.2020

Život pod mořskou hladinou je dechberoucí. Věděli jste třeba, že ačkoliv koráli zabírají asi jen 0,1 % celkové plochy oceánu, poskytují domov zhruba čtvrtině mořských živočichů a rostlin? Seznamte se s těmito fascinujícími bezobratlými živočichy prostřednictvím filmu Korálový útes 360 a vydejte se za nimi do teplých průzračných moří, která tak milují. Navštivte Planetárium Praha a užijte si dobrodružnou cestu pod mořskou hladinu.

Podmořský život je plný života a barev, je to takový svět ve světě. Například korálové útesy jsou podmořskou obdobou našich deštných pralesů. Poskytují útočiště pro mnoho organismů a zároveň chrání pobřeží před vodní erozí. Jak tito živočichové žijící v koloniích i samostatně rostou, rozmnožují se, čím se živí a co je nejvíce ohrožuje, na to vše odpoví unikátní film Korálový útes 360, který nově naleznete v programu pražského planetária. 

Film Korálový útes 360 je určen dětem i dospělým, přináší ohromující detaily úchvatných korálů a vysvětluje, jak je jejich svět spojen s tím naším a proč je třeba je chránit. Dokument vznikl ve spolupráci s kalifornskou akademií věd, která garantuje vědeckou správnost a přesnost do těch nejmenších detailů. Film trvá 24 minut a poté jej doplní dvacetiminutová živě moderovaná část. 

Na tematiku podmořského světa navazuje také výstava Země, vzduch & voda, která je veřejnosti volně přístupná venku před budovou planetária. Ta se věnuje otázce životního prostředí a jeho ochraně, i problematice jeho znečišťování, a to z různých úhlů pohledů a v různých souvislostech. Vydejte se do Planetária Praha a užijte si cestu za podmořským dobrodružstvím i trochou toho vědění. Více informací na www.planetum.cz.  

Napsat komentář