logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Objevte nové letní zážitky znásobené horskou krajinou Dolní Moravy

Datum: 12.05.2020

Mamutíkův vodní park

Vyspat se do růžova v pohodlné posteli, otevřít okno do zelených kopců a nadechnout se čerstvého horského vzduchu – tak začíná scénář skvělé letní dovolené na Dolní Moravě. Uprostřed podmanivé přírody si užijete pohodu a odpočinek, ale také zábavu, pohyb či dechberoucí výhledy. A až vás dlouhé slunečné dny unaví, zrelaxujete se v soukromí svého tichého horského apartmánu.

Horský resort Dolní Morava je známý především pro své jedinečné atrakce. Nad celým areálem se tyčí nepřehlédnutelná dominanta – 55 metrů vysoká Stezka v oblacích, z níž je okolí Králického Sněžníku s přilehlými prastarými kopci vidět jako na dlani. Ke Stezce vyjedete jednoduše a pohodlně sedačkovou lanovkou. Cestu nahoru i dolů si návštěvníci mohou užít též s porcí adrenalinu, a to na Mamutí horské dráze. Nejdelší bobová dráha svého druhu v Česku a druhá nejdelší v Evropě vede 3 kilometry dlouhou trasou plnou zatáček a atrakcí nad lesním terénem i skrze otevřené pláně.

Cyklisté propadnou připravovaným novým single trailovým tratím v celkové délce 12 kilometrů. Tři úrovně obtížnosti zabaví rodiny s dětmi i zkušené bikery. Stačí si vybrat trasu podle vlastních cyklistických schopností a pak si užít jízdu lesní krajinou do údolí. Projet se terénem můžete též na speciálních horských koloběžkách. Cestu po panoramatické stezce si užijí všichni milovníci výhledů. Tím však není výčet atrakcí ještě zdaleka u konce. Děti se na dlouhé hodiny zaměstnají v dětských zábavních parcích, jimž vévodí největší interaktivní mamut na světě s tobogánem v chobotu. Na dospělé čekají zážitky v Adrenalin parku. Společně pak můžete při horské turistice putovat krajinou, jíž se před tisíci lety vládla stáda mamutů.

Před novým dobrodružstvím relaxují hosté ve svém horském apartmánu s kuchyňkou a překrásným výhledem. Penzion Terezka, chata Marcelka a U Slona či nejvýše položená chata Slaměnka nabízí pohodlné ubytování, skvělé jídlo a jednoduché parkování.

Projděte se horským resortem Dolní Morava díky virtuální prohlídce a začněte se těšit na skvělou letní dovolenou uprostřed přírody. Dopředu si můžete začít plánovat též všechny své pěší, cyklistické a další výlety díky praktickému vyhledávači tras. Na Dolní Moravě vás čekají jenom příjemná překvapení. Více na www.dolnimorava.cz

Napsat komentář