logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Objev krásy České republiky na kole Rock Machine

Datum: 01.04.2019

Lipno

Objevování krás přírody v sedle kola je stále populárnější. Zejména populární jsou v posledních letech elektrokola, která umožňují pohodlnější, a pokud chcete, ne tak namáhavou jízdu i lidem s handicapem, nebo těm, kteří nejsou tak fyzicky zdatní, nebo se jim zkrátka nechce “dřít“. Zvyšování zájmu o cyklistiku můžeme přičíst rostoucímu množství kol, která jsou na trhu k dispozici, nebo stále se zvyšujícímu počtu specializovaných cyklistických center, tzv. singltreků a trailů, které se vyznačují upravenými tratěmi právě pro kola.

Ne každý má ale možnost pořídit si nové adekvátně vybavené kolo nebo elektrokolo. A právě proto jsou tu půjčovny kol Rock Machine, kde si tato kola můžete vyzkoušet a zjistit, které by pro vás mohlo být to pravé a ujistit se, že ušetřit si nějakou tu korunu stranou je pro vás skutečně správná volba.

Nejprve ale pár slov k tomu, co jsou vlastně kola Rock Machine. Rock Machine jsou v České republice vyvíjená a montovaná kola, která se v posledních letech specializují na vývoj zejména horských modelů kol a elektrokol. Specifická jsou vzpřímenějším posedem, který je pro hobby jezdce příjemnější a přirozenější a zároveň přináší lepší ovladatelnost kola. V portfoliu Rock Machine můžete nalézt vše od dětských kol po závodní speciály, které sklízí nemalé úspěchy na poli domácím i zahraničním. Kde si tato kola můžete zapůjčit a kam s nimi vyrazit si nyní představíme.

DR Sport

Začneme pěkně na severu, konkrétně ve vesničce Čistá v centru Krkonoš. Zde se nachází test centrum elektrokol Rock Machine, které vám nabídne horská i krosová elektrokola, na kterých můžete prozkoumávat krásy Krkonoš a nemusíte se bát kopců. Vyrazit můžete do Špindlerova Mlýna, na Pomezní Boudy, Spálený mlýn, do Pece pod Sněžkou. Jen si račte vybrat. Obsluha test centra vás velice ochotně nasměruje, kam jen budete chtít a doporučí to nejlepší elektrokolo Rock Machine, které pro váš výlet budete potřebovat.

Díky propracovanému systému asistence na kolech Rock Machine si připadáte jako při jízdě na běžném kole, ale šlapání vyžaduje mnohem méně námahy. Elektrokola vám zajistí pomoc až na 60 kilometrů jízdy ve vysokohorském terénu. Při projížďkách v pod­hůří Krkonoš, kde je terén méně náročný, je dojezd až 110 kilometrů. Elektrokola mažou rozdíly mezi trénovaným a netrénovaným cyklistou a jsou řešením i pro páry, z nichž je jeden fyzicky méně zdatný a chce se druhému vyrovnat.

Bikecentrum Libverda a Singltrek Centrum

Z Krkonoš se přesuneme do Jizerských hor. Zde se nachází hned několik možností vyzkoušení kol Rock Machine v prostředí, která jsou jim vlastní. Prvním test centrem je Bikecentrum Libverda. Jedno ze tří nástupních míst na Singltrek pod Smrkem najdete na začátku lázeňského městečka ve směru od Hejnic na konci stezek Hejnického hřebenu. Patří jednoznačně k těm nejkrásnějším v celé destinaci.

Bikecentrum Libverda nabízí k testování kompletní portfolio celoodpružených kol i trailové hardtaily značky Rock Machine, které jsou hravé, ovladatelné a zajistí vám takovou porci zábavy, že je nebude chtít dát z ruky. V centru můžete využít komplexních služeb pro cyklisty jako je občerstvení, sociální zázemí včetně sprch, základní servis a mytí kol, parkování, popř. úschovu vašeho kola po dobu testování. Za prohlídku rozhodně stojí i blízký lázeňský areál s krásnou kolonádou a parkem. Nabídka vhodného ubytování pro bikery čítá v Libverdě stovky lůžek.

Singltrek Centrum je druhým nástupním místem na Singltrek pod Smrkem. K zapůjčení vám nabídne, podobně jako Libverda, pevné a celoodpružené modely trailových a enduro kol, které vyzkoušíte přímo na Singltreku pod Smrkem. Singltrek pod Smrkem je unikátní místo pro vyznavače terénní cyklistiky. Koho lákají kvalitní vrstevnicové, právě tak na kolo široké, jednosměrné stezky, budované šetrně vůči přírodě a poskytující maximální požitek z jízdy, ten se tu prostě najde. Stezky Singltreku pod Smrkem vedou mezi skalami, bučinami, po krajích lesů i v jejich srdci, místy s krásnými výhledy. Žádné zdlouhavé stoupání následované prudkým sjezdem. Stezky každý nastoupaný metr odměňují parádními mírnými dlouhými sjezdy a zachovávají přitom dynamiku, rytmus, atraktivitu a radost z jízdy. Singltrek pod Smrkem v současné době nabízí trasy v úhrnné délce přes 80 kilometrů ve čtyřech stupních obtížnosti.

Lipno Centrum

Ze severu pěkně na jih. Lipenskou přehradu zná v České republice asi každý, ale ne každý ví, že zde funguje půjčovna s největším výběrem testovacích kol a elektrokol Rock Machine. Naleznete zde kompletní sortiment od dětských kol, přes pevné a celoodpružené horské modely, až po elektrokola horská i krosová, pro dámy i pro pány. Zajezdí si zde tak úplně celá rodina v krásném prostředí. Jedná se o ideální destinaci pro letní dovolenou.

Lipensko je doslova protkáno sítí cyklostezek a cyklotras. Půjčovna Lipno Centrum leží takřka přímo na trase jedné z nejzajímavějších stezek – Cyklostezky Jezerní. Singletrail Frymburk je okruh s umělým i přírodním trailem, který se dá zkombinovat s lesními cestami na hřebenu mezi Frymburkem a Lipnem. První etapa leží v lesích městyse Frymburk. Začátek trasy je na parkovišti Activity parku Frymburk, odkud pak vede 1,5 km stoupací trail a 1,6 km klesající trail, který je pouze jednosměrný. Singletrail ve Frymburku je postaven tak, aby byl sjízdný pro všechny. Užijí si na něm děti, příležitostní cyklisté na běžném horském kole, ale i zkušení bikeři, kteří si zde najdou velké množství skoků. Vstup na singletrail je zdarma. Rychlá a přátelská obsluha test centra, možnost rezervace sportovního vybavení předem a kvalitní servis sportovních potřeb je samozřejmostí.

Bike resort Valašsko

Valašsko a Beskydy jsou každoročně vyhledávány množstvím bikerů pro svou náročnost, která se spojuje v jedno s krásnou přírodou. I zde naleznete několik půjčoven kol a elektrokol Rock Machine, která vám umožní prozkoumat zdejší krajinu přesně podle toho, jak se cítíte. Test centrum elektrokol a hotel DUO vám nabídne flotilu trailových elektrokol Rock Machine Blizz a Blizzard, která oceníte zejména při prozkoumávání stezek v srdci CHKO Beskydy. Oba typy kol slibují pořádnou porci zábavy v náročném terénu, pohodlně se na nich projedete také po klasických cyklostezkách, kde vám poskytnou maximální komfort a elektromotor vám hravě pomůže zvládnout širší pláště.

Oproti hotelu DUO vám Bikepark Kyčerka ve Velkých Karlovicích nabídne vedle elektrokol také enduro celoodpružená kola, se kterými se můžete lanovkou nechat vyvézt na kopec a síly pošetřit na jízdu technicky náročnějšími trasami dolů. Nenechte se ale zastrašit, všechny překážky na trase je možné objet a své cyklistické dovednosti si zlepšovat postupně. Ideální destinace pro ty, které láká technicky náročnější ježdění a chtějí své limity posouvat stále dál.

Další půjčovnou elektrokol Rock Machine s možností ubytování a využití skvělého wellness je Horský hotel Soláň. Po elektro vyjížďce v krásném prostředí Beskyd si můžete dopřát zasloužený odpočinek v sauně či na masážích. Skvělá možnost pro páry, které se chtějí nechat hýčkat, ale chtějí zároveň udělat něco pro své tělo a vyzkoušet si, jaké možnosti vám poskytnou elektrokola Rock Machine.

Kola Kolman – vinařská cykloturistika

Láká vás atmosféra vinic a navštěvování vinných sklípků během výletů na kole? Navštivte půjčovnu kol Kolman v srdci Pálavy, kde si po zapůjčení horského nebo krosového kola Rock Machine můžete užít výlet krajinou vinařů. Své toulky můžete obohatit o návštěvy vinných sklípků, kde zažijete přátelskou atmosféru při setkání s vinaři.

S koly a elektrokoly Rock Machine můžete zažít spoustu zážitků nejen v krásné krajině České republiky. Do rukou dostanete vždy kvalitní stroj, který je charakteristický vrozenou dravostí, přitom ale nezapomíná na základní požadavky běžného uživatele – komfort, ovladatelnost, spolehlivost. Všechna kola a elektrokola Rock Machine jsou těmito vlastnostmi charakte­ristická a vždy vám poskytnou maximální zážitek z jízdy.

Napsat komentář