logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

O tom, že má Česká republika záhadologům a milovníkům tajemna co nabídnout, není pochyb

Datum: 19.10.2019

Potštejn
Naši předci, kteří stavěli nová města, mohutné chrámy a pyšné hrady, si byli vědomi magických energií a bytostí žijících v astrálním světě. Snažili se nové objekty navrhnout tak, aby dobré síly využili a špatné odradili, nebo neutralizovali. Tajné chodby, které dříve patřily k běžnému vybavení budov, v pozdějších letech ztratily na důležitosti, dokumentace o nich zmizela a dnes dráždí naší mysl k jejich opětovanému objevování.
O dávných zvláštních, nebo významných událostech se dochovaly zmínky alespoň v legendách a pověstích, které můžeme dodnes slyšet, i když jejich účastníky navždy odvál čas. A přeci se do dnešních dnů něco zachovalo – je to genius loci určitého místa, nebo tajemná energie, která přečkala všechny věky.
Objevte i vy záhadná místa České republiky, nasajte jejich jedinečnou atmosféru a posuďte, které z nich vás oslovilo nejvíce. Rádi se bojíte? Pak navštivte Dolní hřbitov ve Žďáru nad Sázavou, kde odpočívá poslední český upír. Pokud jste vnímaví na působení vesmírných energií vydejte se do kláštera pod širým nebem Rosa Coeli, který srší pozitivní energií, anebo naopak na sebe nechte dopadnout temné síly vyzařující z Býčí skály v Moravském krasu.
Poklady opředené tajemstvím ukrývá řada našich hradů a zámků. Nedávno ožily téměř zapomenuté legendy o pokladu a tajných chodbách na hradě Potštejn.

Vyznavači moderní historie by si neměli nechat ujít hrůzyplnou prohlídku podzemní továrny Rabštejn, na výrobu letadel, z druhé světové války. Milovníci starých záhad se mohou vypravit na hrad Trosky nebo k legendárnímu vrchu Krudum u Slavkovského lesa.

Uvnitř Jihlavského podzemí můžete spatřit záhadné zelené světlo a možná i duchy. Záhadné mohou být dokonce i  balvany. Příčinu a období vzniku Kounovských řad, které tvoří  2 500 křemencových balvanů, žádný archeologický výzkum zatím neobjasnil. Děsivá bude také procházka v lese u Milíkova, kde naleznete tři betonové sochy jako z hororu. Nejznámější sochou je Poutník – socha bez obličeje, která sedí na lesním valu a v ruce drží svítilnu, jenž se ve větru komíhá a zlehka vrže…

Zdroj: Kudyznudy.cz

Napsat komentář