logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Novopacko nabídne každému něco. Dokonce i bláznivou vodu

Datum: 20.08.2018

Mestske muzeum Nova Paka - Sucharduv dum (Milan DrahoŚovskž)

NOVÁ PAKA. POZNEJTE TOTO POKLIDNÉ MĚSTEČKO LEŽÍCÍ NA PŮLI CESTY MEZI KRKONOŠEMI A ČESKÝM RÁJEM, KTERÉ VÁM POSKYTNE SPOUSTU ZAJÍMAVÝCH MOŽNOSTÍ, JAK PŘÍJEMNĚ STRÁVIT SVŮJ VOLNÝ ČAS!

Pokud si chcete opravdu odpočinout a vyhnout se davům, můžete se tu toulat tajemnou krajinou blouznivců a spiritistů. Nebo vyrazit hledat poklady z drahých kamenů či majestátních kousků pradávné historie v podobě zkamenělých stromů starých stovky milionů let.

Zajímají vás dějiny? Tak zamiřte do muzea či klenotnice nebo si prohlédněte všechna zastavení nově zrestaurované křížové cesty.

A co takhle poznat dominantu Nové Paky? Tou je Klášterní kostel Nanebevzetí Panny Marie. Dovede vás k němu růžencové schodiště z roku 1737.

Na Novopacku je však mnoho dalších atraktivních míst, která stojí za vidění. Komentované prohlídky zdejších památek se během července a srpna uskuteční každou středu v 10 a ve 14 hodin. Ta dopolední končí v kostele Nanebevzetí Panny Marie, ta odpolední v dřevěném kostelíku z Podkarpatské Rusi.

Máte-li dost odvahy, můžete se zaměřit také na kašnu svatého Floriána na náměstí. Traduje se totiž, že z ní prýští bláznivá voda…

www.munovapaka.cz
www.muzeum.cz

Napsat komentář