logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Nejstarší dochovaný most v Česku je starší než ten Karlův

Datum: 05.12.2018

D8C_2315

Prokazatelně nejstarší dochovaný most v Česku (starší než Karlův v Praze). Oficiálně název Kamenný dostal až v roce 2007, předtím se jmenoval Jelení, protože prvním chodcem po něm nebyl vladař ani radní, ale jelen z blízkého lesa. V Písku se mu říká „starý“, neboť po proudu o kus dále je tzv. nový most. Most je dlouhý 110 metrů a zdobí ho barokní sochy.

Sladovna – Galerie hrou

Unikátní budova, která sloužila k důmyslnému sušení sladu pro jihočeské pivovary, je citlivě přeměna v několik pater zábavy pro děti a rodiny. Sladovna zachovává původní trámoví I stavební prvky a výstavy a akce pro děti jsou zde celoročně super a cool.

Městská elektrárna Písek

Muzeum je vidět z Kamenného mostu a dojdete k němu po promenádě. Všechna soukolí se zde stále točí a díky síle řeky Otavy zde funguje vše jako za dob zakladatele Františka Křižíka.

Zemský hřebčinec

Jedinečný areál z režného zdiva se secesními prvky. Dodnes se zde chovají a šlechtí koně. Hřebčinec lze i v dané časy navštívit. Na dvoře stojí model koně Arda, který sloužil jako předloha jezdeckého pomníku sv. Václava na Václavském náměstí v Praze.

www.pisek.eu

Napsat komentář