logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Nejlepší destinace v Jižní Karolíně

Datum: 01.10.2019

BroadStreetCharleston 500px-Wade_Hampton_statue Fallsparkonthereedy

Jižní Karolína má záviděníhodné umístění na jihovýchodním pobřeží Ameriky. Tento stát se může pochlubit kilometry pláží, malebnými ostrovy a příjemným celoročním počasím, což z něj činí oblíbenou prázdninovou destinaci. Můžete navštívit okouzlující jižní plantáže, vyhrnout se v proslulé jižní pohostinství nebo si užít jednoduchých potěšení z dovolené na pláži. Ať už máte rádi umění, kulturu nebo venkovní dobrodružství, budete mít spoustu výběru. Zde jsou nejlepší destinace v Jižní Karolíně.

První z nich je Charleston. Je to nejstarší město v Jižní Karolíně, je domovem mnoha historických budov a některých nejlepších atrakcí Jižní Karolíny. Nadšenci do historie mohou navštívit několik nádherně zachovalých plantáží a zahrad, které sahají až do roku 1672 – Magnolia Plantations and Gardens je jednou z nejpopulárnějších, ale existuje několik dalších.

Město má prosperující uměleckou scénu, kterou můžete prozkoumat návštěvou historické haly Charleston Music Hall a Halsey Institute of Contemporary Art. Charleston se pyšní skvělo gastronomií jižanské kuchyně. Jsou zde populární túry Charleston Culinary Tour nebo Charleston Brews Cruise, kde můžete ochutnat místní piva.

Jen pár kilometrů jižně od historického Charlestonu v Jižní Karolíně se nechází ostrov Kiawah. Tento bariérový ostrov u pobřeží Jižní Karolíny má více než 10 kilometrů pláží a pět mistrovských golfových hřišť. Můžete zde pozorovat také divokou zvěř. Mezi sportovní aktivity tady patří kajakování nebo jízda na kole nebo si zde můžete zahrát i tenis.

Charleston je sice nejstarším městem Jížní Karolíny, není to však hlavní město, jak by si někdo mohl myslet. Tím je Columbia. Pokud vászde také zajímá historie, můžete navštívit State House Jižní Karolíny a některé z mnoha působivých historických domů a zahrad, včetně Hampton-Preston Mansion and Gardens, jejichž stáří sahá až do roku 1818.

Rodiny mohou navštívit Státní muzeum v Jižní Karolíně (které zahrnuje i observatoř, planetárium a interaktivní divadlo 4D). Milovníci umění by si neměli nechat ujít MAMM (muzeum moderního umění).

Lesní rezervace Sea Pines Forest Preserve s mořskými borovicemi o rozloze 250 hektarů na ostrově Hilton Head Island je skvělým místem k úniku z měst. Tuto rezervaci můžete navštívit i pěšky po několika stezkách podél promenády po mokřadech přes Vanishing Swamp, která vás přivede do těsného kontaktu s volně žijícími živočichy.

Pokud dáváte přednost jízdě na koni, můžete využít velkého množství vyhlídkových stezek. Můžete si udělat piknik na Fish Islandu v centru této rezervace, obdivovat Wildflower Field u Lake Thomas a navštívit Indian Shell Ring, 4000 let místo staré indické vesnice.

Další místo, kam v Jižní Karolíně zajet je maják na Hunting Island. Ten se nachází ve státním parku Hunting Island a nabízí návštěvníkům možnost spojit návštěvu tohoto místa s velkým dnem na pláži. Maják byl deaktivován v roce 1933 a je jediným majákem Jižní Karolíny přístupným veřejnosti. Můžete vyjít 167 schodů do strmého točitého schodiště a dostat se na vyhlídkovou plošinu, kde budete odměněni úchvatným výhledem na park a oceán.

Je zajímavé, že maják byl postaven spíše z překrývajících se ocelových plechů než z cihel, což umožnilo jeho demontáž a přesunutí dále do vnitrozemí v roce 1889, kdy byl maják ohrožen erozí pláže.

Poslední místo, které se v Jižní Karolíně doporučuje navštívit, jsou vodopády Falls Park, které se nachází v historickém West Endu v Greenville a poskytují místním obyvatelům a návštěvníkům městskou oázu klidu, kde se mohou setkávat, užívat si outdoorových a kulturních zajímavostí a obdivovat krásné zahrady.

Foto: Wikipedie

Napsat komentář