logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Nejlepší africké pláže

Datum: 25.04.2018

beach-Seychelles

Pokud chcete vyrazit do Afriky a nezajímá vás zrovna safari, můžete navštívit tamní písečné, nekonečné pláže.

Mozambik

Pláže jsou rozdělené na severní a jižní a obojí je dobré navštívit. Mají tendenci mít žlutý písek a nabízejí vynikající potápění, šnorchlování a rybaření. Hlavní nevýhodou těchto oblastí je dostat se tam. Doprava a příjezd k nim může být náročná. Z Evropy do Mozambiku nic nelétá. Ideálně se sem dostanete z Tanzánie nebo z Jihoafrické republiky. Pláže ale za tyto komplikace stojí.

Tanzanie / Zanzibar

Většina pláží je stále nedotčena s modrými a zelenými vodami Indického oceánu, takže je zde spousta pláží přímo v Tanzánii. Přilehlý Zanzibar je stejně populární destinací s každoročně se konajími festivaly na tomto ostrově. Součástí ostrova jsou menší klidné a soukromé ostrovy s tyrkysovými vodami, které také můžete navštívit. Ceny, i když už vyšší než v Tanzanii, jsou stále přiměřené. Šnorchlování a potápění jsou také některé z populárních aktivit na ostrově. Je zde pestrá fauna, v moři spoustu velryb a při pěších túrách les plný primátů.

Seychely

Díky neuvěřitelným plážím, nádherné krajině a pocitu soukromí je tato ostrovní země naprosto úžasná. U nás se nejvíce tato země „proslavila“ jako první země, kam utekl Radovan Krejčíř po nezdařeném policejním zásahu. Tady se můžete rozhodnout zůstat buď v hotelu nebo resortu na pevnině nebo cestovat na soukromou pláž. Druhá možnost je neuvěřitelně drahá, ale stojí za to. Příjezd z této ostrovní země z afrického kontinentu může být trochu náročný, ale nedotčená povaha státu ji činí zcela ideální pro líbánky. Přímé spoje z Evropy do Mahe, což je hlavní město Seychel nelétají. Letět se tam musí přes Spojené Arabské Emiráty (Abú Zabí nebo Dubaj) nebo z Madagaskaru.

Madagaskar

Tuto zemi nejvíce proslavily studia DreamWorks s velmi úspěšnou pohádkou se stejným názvem. Můžete si zde užít klidné a malebné pláže nebo potápění u korálových útesů. Tato ostrovní země je také oblíbená pro svatební hostiny hlavně v době, kdy jsou zdejší orchideje v plném květu. Sem se přímým letem dostanete z Paříže.

Resort Constance Belle Mare Plage se nachází v chráněné zátoce na východním pobřeží Mauricia, a táhne se podél nádherné 2 km dlouhé pláže Belle Mare.

Mauricius

Jako ostrovní země je Mauricius rozdělen na severní, jižní, východní a západní pobřeží. Vzhledem k velikosti ostrova, který zvládnete přejet autem asi tak za hodinu ze severu na jih, zde existuje mnoho moderního. Pokud hledáte rušné pláže s mnoha lázněmi, restauracemi, hotely, aktivitami, nakupování a podobně, pak je to ideální místo pro vás. Nejlevněji se sem dostanete z německého Kolína nebo Mnichova.

Pláže Belle Mare jsou krásným místem pro exotickou dovolenou, bílý písek, zelené zahrady a háje kokosových palem.

Keňa

Je rozdělená na severní a jižní pobřeží kanálem, existuje spousta pláží, které si můžete přímo vychutnat. Abyste si mohli užívat čistých pláží a průzračné vody, musíte dojet z Mombasy. Jižní pobřeží jsou oblíbená, protože tyto oblasti nejsou průmyslově znečištěné, takže pláže jsou bělejší a voda je zde krásně modrá a zelená. Existuje spousta vodních aktivit, včetně vodního lyžování, windsurfingu, kitesurfingu a tryskového lyžování. Pokud hledáte světové špičkové rybaření, šnorchlování a hlubinné potápění, zkuste se dostat na pobřeží Keni.

Napsat komentář