logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Nejkrásnější místa Česka můžete navštívit i v karanténě. Na virtuální výlet se vydáte díky chytrým mapám

Datum: 31.03.2020

Lysa_hora-mapa 6LGO3q10 YAXJji4k UFJgAUkE

Slunečné počasí láká k výletům po krásách naší vlasti. Opatření související s šířením koronaviru však uvěznila Čechy s výjimkou nezbytných nákupů a cest do práce a za rodinou v jejich domovech. Vydat se k vysílači na Ještědu, Máchovu jezeru či k zámku v Lednici se tak mohou alespoň virtuálně. Aplikace Chytremapy.cz jim Česko ukáže z ptačího pohledu i v oblíbeném panoramatickém režimu.

Chytremapy.cz je aplikace brněnské společnosti TopGis, která se specializuje na letecké a mobilní mapování Česka. Pro návštěvníky je zdarma a umožňuje jim prohlédnout si Česko z ptačího pohledu. Do aplikace loni přibylo na 31 tisíc čerstvých snímků východní části České republiky, v blízké době se pak chystá aktualizace západu země z loňského snímkování.

„Snímky mají rozlišení 12,5 centimetru na pixel. Díky tomu jsou velmi detailní a je na nich možné vidět i různé nápisy v krajině. Vedle toho si lze letecký pohled zobrazit i nad katastrální mapou a přes napojení na katastr nemovitostí se podívat na detaily o jednotlivých pozemcích a stavbách či v mapě využít možnosti přesného měření,“ říká Drahomíra Zedníčková ze společnosti TopGis.

Komu by nestačil pohled z letadla, může se vydat za krásami Česka i prostřednictvím panoramatických snímků. Díky mobilnímu mapování lze prostřednictvím aplikace z pohodlí domova navštívit tuzemské hrady a zámky, vodní nádrže, vysílač na Ještědu, Praděd nebo Lysou horu.

Napsat komentář