logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Nádherná místa v Dominikánské republice

Datum: 15.12.2019

roseau-dominica dominica-waterfall coral-and-fish-dominica

Dominika, známá jako „Přírodní ostrov Karibiku“, zůstává nedotčeným rájem pro potápěče, turisty a přírodovědce. Je to největší z návětrných ostrovů a nabízí nádherné pohledy na vulkanické krajiny s nejvyššími horami ve východní Karibiku, deštné pralesy, vodopády, jezera, rokle, řeky a horké prameny se stoupající párou. Má velmi členité pobřeží a je ideální pro šnorchlování nebo potápění.

Dominika je směsicí britské, francouzské a západní indické kultury a je domovem největší karibské komunity ve východní Karibiku. Roseau, hlavní město a hlavní město ostrova, odráží tyto pradávné kořeny ve svém jídle, umění, jazycích a zvycích. Mnoho lidí navštěvuje Dominiku během jednodenního výletu z výletní lodi nebo vícedenním výletu z jiných nedalekých ostrovů. Jiní stráví v Dominice zimu, aby unikli chladnějším podnebím a užili si nádherné přírodní nádhery ostrova.

Národní park Morne Trois Pitons je skutečným klenotem Dominiky. Tento park, který zahrnuje velkou část hornatého vnitrozemí ostrova, je prales pralesů, počínaje hustou džunglí s obřími kapradinami a divokými orchidejemi, až po kleče na horních svazích 1424 metrů Morne Trois Pitons. Mezi památky světového dědictví UNESCO s rozlohou 17 000 akrů patří Boiling Lake, Victoria Waterfall, Trafalgar Falls, Jezero Boeri a Middleham Falls nebo oblast bublajících bahenních rybníků, pestrobarevné horké prameny a malé gejzíry. Jedním z nejlepších výchozích bodů pro návštěvu parku je vesnice Laudat, 11 km od Roseau.

Bublající jezero je jednou z nejoblíbenějších atrakcí v národním parku Morne Trois Pitons. Tato děsivě vyhlížející kaluž bublající šedozelené vody leží na konci namáhavé, tříhodinové túry hustým lesem. Ale stojí to za to. Geologové se domnívají, že 63 metrů široké aktivní horké jezero, druhé největší na světě, je zatopeným fumarolem, prasklinou v zemi, která umožňuje horkým plynům odvětrávat z roztavené lávy dole. Teplota na okraji jezera se pohybuje od 82-92 ° C a je na bodu varu v jeho centru. Po dešti se stezka stává úhlednou a blátivou.

Jeden z nejpůsobivějších a nejvíce fotografovaných vodopádů na ostrově, Victoria Waterfall, v národním parku Morne Trois Pitons, je tvořen kaskádou Bílé řeky přes útes do teplého jezera pod ní. Minerály dodávají vodě mléčně bílou barvu.

Hlavní město Dominiky Roseau (zvané „roze-o“), je olemováno nádhernými vrcholky hor a je pestrou směsicí západoindických příbytků, moderních budov a rušných tržnic s chladnou Rastafariánskou atmosférou. Na nábřeží Roseau je promenáda u moře a přístaviště výletních lodí, které jsou během rušné zimní sezóny přeplněné návštěvníky. V blízkosti přístavu, v centru města je starý trh, kde se prodává čerstvé tropické ovoce, zelenina, bylinky, koše a suvenýry z kokosových skořápek. Katedrála St. Patrick, gotický románský kostel z 19. století, je jednou z hlavních dominant města.

Dominika je ideální ostrov pro potápění a šnorchlování, Champagne Reef leží v mořské rezervaci u jihozápadního pobřeží země. Geotermální aktivita způsobuje, že se pod skálami, pár metrů od břehu, objevují tisíce bublin. Mořští koně, barracudy nebo chobotnice jsou jen některé z druhů, které se zde v teplých vodách nacházejí. Na místo můžete doplavat z pláže Champagne, kde jsou pro potápěče připraveny také šatny, sprcha a snack bar

Napsat komentář