logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Nádhera pod Pradědem

Datum: 27.11.2018

Panorama

Když se v Jeseníkách vydaří počasí, je v tomto kraji nádherně. Zvláště dnes čerstvě napadnutý třpytivý sníh začíná pomalu vytvářet kouzelné zimní scenérie, i když kalendářní zima přijde teprve za necelý měsíc. Pro milovníky lyžování bývá tato nastupující zima velkým lákadlem. Kdo z nich by neznal kouzelnou a při tom ne příliš náročnou cestu od horské chaty Figura kolem Ovčárny, Kurzovní až na Praděd?!

Kdo z nich by odolal nabídce nejvýše položených a nejznámějších zimních středisek Figura, Ovčárna a Sporthotel Kurzovní ležících pod vrcholkem Petrových kamenů v nadmořské výšce 1200 – 1440 m? Díky své poloze poskytuje návštěvníkům vynikající sněhové podmínky po zhruba 5 – 6 měsíců v roce. Protože lyžařský areál je uprostřed národní přírodní rezervace Praděd, vjezd na Ovčárnu je omezen a dopravu zajišťuje mj. kyvadlová linka z motorestu Hvězda (leží na komunikaci č. 445 mezi Malou Morávkou a Karlovou Studánkou, je zde také záchytné parkoviště).

Terén a podmínky areálu uspokojí všechny příznivce sjezdového i běžkařského lyžování – vhodné podmínky zde naleznou jak začátečníci, tak i pokročilí lyžaři. Na severních svazích Petrových kamenů (1438 m n.m.) jsou nejvýše položené vleky a sjezdové tratě na území České republiky. Milovníci bílé stopy hojně navštěvují nedaleký Praděd se 162 m vysokou televizní věží a přístupnou rozhlednou. Za velmi příhodného počasí lze spatřit i Tatry. Kdo by odolal této nádheře?!

Napsat komentář