logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Na přehradu Les království dorazí řada známých umělců

Datum: 22.07.2018

Prehrada Les Kralovstvi (2) (Jan śpelda)

UŽ JSTE SE BYLI PODÍVAT NA PŘEHRADĚ LES KRÁLOVSTVÍ? JEŠTĚ NE? TAK TO NAPRAVTE BĚHEM DRUHÉHO ROČNÍKU KULTURNÍHO LÉTA NA PŘEHRADĚ, KTERÝ SE CHYSTÁ NA DVA HLAVNÍ PRÁZDNINOVÉ MĚSÍCE V PROSTORÁCH NOVĚ ZREKONSTRUOVANÉ ŠTĚRBOVY VILY.

Michal Prokop, Luboš Andršt a Jan Hrubý na přehradu zavítají 27. července. Den poté se tam uskuteční Dětský den s Lesy CR. Akce vypukne úderem pravého poledne a vstup na ni je zdarma!

Poslední prázdninový měsíc léto na přehradě zpestří tři koncerty. Nejprve přijde na řadu Eva a Vašek, a to 17. srpna. Sedm dní poté festival přivítá Vladimíra Mišíka. Letošní bohatou nabídku uzavře v poslední srpnový den koncert oblíbené formace Bratři Ebenové.

A jaká je vlastně historie Šterbovy vily? Světlo světa spatřila na počátku 20. století. Její současní majitelé ji částečně zrekonstruovali a revitalizovali přilehlou zahradu. Tato nejvýše položená stavba na území přehrady má jako jediná vlastní studnu. Je 20 metrů hluboká a dodnes funkční. Její přečerpávací zásobník je posazený do skály, hluboko pod pískovcovým klenutým sklepem Štěrbovy vily. Dnes tu najdete rovněž Turistické informační centrum města Dvora Králové nad Labem a příjemné posezení s domácími pochutinami z kamenného grilu a udírny.

www.prehradaleskralovstvi.cz

Napsat komentář