logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Na pláž do Kalifornie nebo na Floridu? Ty znají všichni. Zkuste Delaware!

Datum: 22.04.2018

Bethany_Beach Dewey-Beach-Delaware

Delaware není v Americe tak populární plážovu destinací jako Kalifornie nebo Florida, ale může se pochlubit některými úžasně krásnými plážemi, které byste si neměli nechat ujít, pokud budete na v létě někde poblíž hlavního města USA nebo nedaleké Filadelfie. Stát Delaware se nachází na poloostrově a je tak z velké části obklopen vodou, včetně té z Atlantického oceánu. A právě tam jsou pláže ideální pro koupání v oceánu. Jsou zde vítáni jak páry, tak i rodiny s dětmi. Tady jsou některé z nejpopulárnějších a nejkrásnějších pláží, které byste určitě měli v Delaware navštívit:

Bethany Beach

Písečná pláž se nachází u pobřeží Atlantského oceánu a je součásti městečka Bethany. Dlouhý písečný břeh s promenádou a plaveckým areálem s plavčíky na místě určuje hlavní rysy pláže. Město samotné je jedním ze tří “klidných letovisek” v Delaware a pláž je pochopitelně známá svým klidným prostředím. Turisté a cestující najdou v okolí města restaurace a obchody. Jelikož se jedná o velkou pláž, můžete si zapůjčit plážové kolo a jen tak jezdit po pláži. K zapůjčení jsou kola jak pro muže tak i pro ženy.

Cape Henlopen

State Park Beach Dvoutisíci hektarový park hostí dvě různé plavecké pláže, které jsou doplněny cyklistickými a turistickými stezkami, basketbalovým hřištěm a golfovým hřištěm. Plavčíci jsou na obou plážích. Severní pláž nabízí sprchy a budky, kde se můžete převlést. Je zde možno pořádat pikniky a párty. Pláž je zpřístupněná i pro vozíčkáře.

Dewey Beach

Dewey Beach je jiný druh zábavy v porovnání s tichou Bethany Beach, rock&roll je zde běžný. Je zde možné jezdit na vodních skútrech nebo hrát plážový volejbal. Autobus Jolly Trolley vás dostane na pláž v případě, protože parkoviště je poněkud vzdálené.

Seashore State Park Beach

Deset kilometrů perfektního pobřeží tvoří mořský břeh státního parku Delaware. Pláž je pro návštěvníky vybavena plaveckými zařízeními, půjčovnou raftů a slunečníky s lehátkami. Projížďky lodí, surfování a rybaření jsou další aktivity, které si můžete dopřát.

Fenwick Island State Park Beach

Tato písečná a slunečná pláž je leží mezi Atlantským oceánem a zátokou Assawoman. Během letního období jsou zde plavčíci od 9:00 do 17:00. V půjčovně si můžete zapůjčit slunečníky, lehátka a rafty. Je zde oblast určená pro surfování. Pro držitelé povolení k rybolovu je zde možnost rybaření.

Napsat komentář