logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Na hradě Svojanov můžete do listopadu vidět české korunovační klenoty

Datum: 10.09.2019

49d963d5-0b9e-4d2e-a463-aad10fea9f24_656_449_crop
Do 3. listopadu budou na hradě Svojanov v okrese Svitavy k vidění české korunovační klenoty, symboly vlády a moci českých králů. Unikátní výstava bude k vidění v nově zrekonstruovaných výstavních sálech svojanovského předhradí. Na závěr sezony je pro návštěvníky hradu Svojanov připravený bonbonek.
Výletníci nebudou muset jezdit až do Prahy a mistrovské repliky z dílny světoznámého šperkaře Jiřího Urbana si budou moci zblízka prohlédnout na Svojanově, a to bez dlouhého čekání ve frontách. Výstava „České korunovační klenoty na dosah“ bude doplněná zajímavostmi z mnohasetleté historie českého pokladu. Projekt připomene také našeho nejvýznamnějšího panovníka Karla IV. Období středověku doplní kopie zbraní, repliky oděvů a obuvi, mince, miniatury a 3D modely.

Unikátní výstava bude v nově zrekonstruovaných výstavních sálech svojanovského předhradí k vidění do 3. listopadu 2019. Expozice bude přístupná pro širokou veřejnost. Pro větší skupiny zájemců o prohlídku klenotů doporučuje správa hradu předem se objednat. Školy, školky, domovy seniorů, ale samozřejmě i další organizace a skupiny získají bližší informace o výstavě šperkařských skvostů na tel. č. 605 972 588 nebo na e-mailu letohradekbrno@seznam.cz, kde si mohou prohlídku také objednat.

Na září jsou pro návštěvníky nachystané také podzimní slavnosti. Jejich program je prozatím překvapením.  V plánu jsou na víkend 21. a 22. září. Konkrétní program bude zveřejněný na webových stránkách a facebooku hradu s dostatečným předstihem.

Hrad má v září brány dokořán od pondělí do neděle, vždy od 9 do 17 hodin.

Napsat komentář