logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Na Českém Šternberku poznáte život na hradě za první republiky

Datum: 16.10.2019

sternberk-shutterstock-747176296
Vydejte se poznat život na Českém Šternberku ve dvacátých a třicátých letech! Zjistíte, jak funguje domácnost rodiny s devíti dětmi, která bydlí na středověkém hradě a která je potomkem jednoho z nejstarších českých rodů. Již počtrnácté se 19. a 20. října 2019 hrad Český Šternberk zaplní historickými postavami spjatými s rodem Sternbergů. Šternberští zaměstnanci, jejich rodiny a přátelé se převtělí do obyvatel hradu v různých epochách a předvedou vám, že zdejší život umí být náročný i úsměvný a vyžaduje značnou dávku odvahy, empatie, diplomacie a také nadhled a smysl pro humor.

Letos o víkendu 19. a 20. října si průvodci na hradě Český Šternberk opět obléknou historické kostýmy a v jednotlivých místnostech pak sehrají malá divadelní představení z historie hradu a rodu Sternbergů. Koná se totiž další ročník tradičního Putování šternberskou historií.

Při prohlídce se potkáte třeba s rodiči současného majitele hradu, otce Jiřího Sternberga zastihnete při zařizování knihovny, matku Kunhutu při rozdělování práce pro služebnictvo.

Budete také svědky rušného filmovacího dne v roce 1921, kdy se zde natáčel mysteriózní němý film Příchozí z temnot s hvězdami stříbrného plátna jako byla Anny Ondráková či Theodor Pištěk. Podíváte se ale také hlouběji do historie, třeba do roku 1457, kdy Šternberkové chystali svatbu přímo pro českého krále! Průvodkyně-klíčnice vám představí i další šternberské osobnosti, které žily od 15. století do současnosti. Každé Putování je jiné, a tak se i letos můžete těšit na význačné i prosté postavy ze šternberských dějin, se kterými jste se při předchozích ročnících nesetkali.

Přijďte se podívat do Českého Šternberka na běžnou prohlídkovou trasu jinýma očima! Prohlídky se konají každých 15 minut od 9:00 do 16:15 hodin. Protože je o prohlídky značný zájem, doporučujeme vámvčasnou rezervaci buď telefonicky 317 855 101 nebo emailem na hrad@zsternberg.cz. Cena prohlídky je 150 korun pro dospělé a pro děti, studenty či seniory 100 Kč. Rodinný lístek vyjde na 400 Kč (2 dospělí a 1-3 děti do 15 let).

Zdroj: Kudyznudy.cz

Napsat komentář