logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Muzejní noc v Národním zemědělském muzeu Valtice

Datum: 10.06.2021

eedae577-7f2f-4b07-b84a-c5576398a51b

Muzeum vinařství, zahradnictví a krajiny ve Valticích vás zve na Muzejní noc, která se uskuteční v rámci XVII. ročníku Festivalu muzejních nocí, a to v termínu 11.6.2021 od 17 do 22 hodin. Těšíme se na vás.

Po loňském nezdaru, kdy byla muzejní noc z důvodu nepřiznivé epidemiologické situace zrušena, můžeme v letošním roce vás, naše návštěvníky, konečně přivítat a pozvat na bezplatnou prohlídku našich stálých expozic i aktuálních výstav v netradičních večerních hodinách. V modernizovaných interiérech budete moci shlédnout například projekci o historii vinařství a sklepním hospodářství, pomocí čichu rozpoznat typické vůně ve víně, v historických klenutých prostorách obdivovat vzácné vinařské exponáty, dokazující um starých mistrů. Milovníci přírody a děti ocení expozici věnovanou krajině Lednicko-valtického areálu, která jim ve velkoobjemových akváriích představí mnohé zástupce zdejších sladkovodních ryb. Světelné fototapety a zvukové efekty přiblíží krajinu s její pestrou faunou i flórou.

Nejen sklepní expozice věnovaná půdě nabízí řadu interaktivních prvků. V rámci aktuální výstavy o řemeslech, která se pojí s vinařstvím, si budete moci vyzkoušet stavbu klenby z cihel, výrobu kolkované cihličky či roztočit starý hrnčířský kruh. Na dvoře se nechte unést záplavou vůní a barev balkonových květin a letniček nebo si prohlédněte velkoformátové fotografie z krajiny jihomoravských vinic. Zajímavý večerní program u nás najdou jistě malí i dospělí návštěvníci.

Zdroj: Kudyznudy.cz

Napsat komentář