logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Mezinárodní soutěž vín Concours Mondial de Bruxelles 2020 na Brněnském výstavišti

Datum: 06.03.2020

VINO-Tripy

Jihomoravský kraj bude příští měsíc hostit nejprestižnější mezinárodní soutěž vín Concours Mondial de Bruxelles (CMB). Česká republika se tak zařadila mezi vý­znamné vinařské země, které tuto putovní soutěž měly čest hostit v minulosti.

Concours Mondial de Bruxelles je jednou z nejprestižnějších a nejpřísnějších mezinárodních soutěží vín s dlouholetou tradicí. 27. ročník této soutěže se bude v Jihomoravském kraji konat ve dnech 30. dubna až 3. května 2020.

Cílem soutěže je hodnocení kvality více jak 9 000 vzorků vín z celého světa více než 350 mezinárodními hodnotiteli. Jejich hlavním úkolem je vybrat vína bezvadné kvality, bez ohledu na jejich etiketu či prestiž apelace. Pořádání soutěže přispěje k dobrému jménu České republiky, která garantuje podmínky pro hodnocení na nejvyšší mezinárodní úrovni. Vína oceněná medailí Concours Mondial de Bruxelles jsou vína špičkové světové úrovně, a jejich kvalita je potvrzována kontrolními analýzami.

Odborné hodnocení bu­de probíhat v ideál­ních prostorách brněnského výsta­viště a ho­dnotitelům se během čtyř dnů představí turi­stické, historické a vinařské atraktivity nejen města Brna, ale také celého Jihomoravského kraje.

Mezinárodní soutěž vín Concours Mondial de Bruxelles se poprvé konala v roce 1994. V prvních letech hodnocení probíhalo v Bruselu, v roce 2006 začalo být místo hodnocení putovní mezi významnými vinařskými regiony Evropy. Uskutečnilo se např. v Plovdivu (Bulharsko), v Jesolu (Itálie), Guimares (Portugalsko), Luxemburku (Lucembursko), Bra­tislavě (Slovensko) a dalších. Česká republika se účastní soutěže od samého počátku v roce 1994. Z hlediska počtu odborných hodnotitelů vín (přes 350 každý rok) je Concours Mondial de Bruxelles největší soutěž vín na světě.

Česká republika v soutěži vín uspěla v roce 2019 i v USA na té nejslavnější a nejvýznamnější z amerických soutěží vín San Francisco International Wine and Spirits Competition. Z naší země se v Kalifornii předvedlo celkem 157 vín a vína moravských vinařů vyhrála celkem v šesti kategoriích této soutěže.

 

Napsat komentář