logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Lyžařský areál Annaberg v Andělské Hoře nabídne letos novou sjezdovku

Datum: 19.12.2019

annaberg-1
Jesenické lyžařské středisko Annaberg v Andělské Hoře ležící patnáct kilometrů od Bruntálu letos nabídne nově upravenou sjezdovku. Středisko už pilně zasněžuje a začal také předprodej sezónních skipasů.
Skiareál Annabergse snowboardovým parkem se nachází 1 km za městem Andělská Hora u hlavní cesty mezi Vrbnem pod Pradědem a Bruntálem. Všechny sjezdovky se nacházejí v jednom společném údolí. Uprostřed nich vede  dvojkotvový vlek  Snowtech-Doppelmayr. Sjezdovky mají převýšení 125 ma jejich náročnost je s označením “červená“. První “hlavní” sjezdovka byla v roce 2019 upravena a bude nově otevřena pro sezonu 2019/2020. Je situována vpravo od vleku a bude se na ní provozovat večerní lyžování. Délka této sjezdovky je cca 750 m, šířka sjezdovky je cca 40-50 metrů a je uměle zasněžována a každoročně se na ní zahajuje nová sezona.

Další druhá sjezdovka “okolo lesa” je na levé vzdálenější straně od hlavního vleku a vede od horní výstupní stanice vlevo k lesu, je dlouhá cca 850 m, má náročnější sklon, bývá zde tvrdší sněhový podklad, protože se nachází ve stínu. Tato sjezdovka bývá v provozu pouze při dostatečných přírodních sněhových podmínkách.

Třetí sjezdovka je “free-riderová”, nachází se na pravé straně hlavního vleku, její délka je 850 m s převýšením 125 m. V horní části této sjezdovky jsou umístěny snowboardové překážky. Tato sjezdovka se uměle nezasněžuje, není technicky udržovaná a je v provozu pouze při dostatečných sněhových podmínkách. Vstup a sjíždění této sjezdovky je pouze na vlastní nebezpečí.

Mezi další novinky 2019 patří i nové prostory pro lyžařské kurzy (odpočívárna a úschovna). V rámci odpočinku mohou děti využít dětský lyžařský kolotoč, dřevěný domeček  nebo svačinkový stan. Vlek v Annabergu vyjíždí do nadmořské výšky 850 metrů a končí v sousedství barokního poutního kostela svaté Anny. U horní stanice začínají upravované běžecké stopy a za dobrého počasí jsou odtud vidět i Beskydy.

Zdroj: Kudyznudy.cz

Napsat komentář