logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Lomnické kulturní léto slaví čtvrtstoletí

Datum: 09.07.2019

Lomnicke_kulturni_leto

Oblíbený hudebně-dramatický festival Lomnické kulturní léto se v letošním roce uskuteční v termínu 19.–28. července. Pro diváky je připravena více než desítka kulturních pořadů, od divadelních představení až po koncerty vrcholných českých umělců. Program, který pravidelně připravuje dramaturg a otec festivalu pan Jaroslav Krček, je i v letošním roce zárukou kvalitních kulturních zážitků v provedení špičkových umělců.

Festival bude zahájen příští pátek 19. července jako každý rok premiérou domácích ochotníků a zároveň pořadatelů celého festivalu. Divadelní spolek J. K. Tyl uvede vrcholnou komedii W. Shakespeara Mnoho povyku pro nic. Diváci se mohou těšit také na večer šansonů, večer věnovaný Jaroslavu Ježkovi, večer muzikálových a operních árií a mnoho dalších kvalitních pořadů. Bezesporu pomyslnými třešničkami celého programu bude koncert předního českého houslového virtuosa Pavla Šporcla a jubilejní koncert k 80. narozeninám Jaroslava Krčka s výstižným názvem „Ať píseň česká neustává“.

Kompletní program festivalu a další informace naleznete na webových strán- kách pořadatele www.dstlomnice.wz.cz, informačního střediska www.kislomnice.cz a nejvýznamnějšího partnera festivalu, města Lomnice nad Popelkou

www.lomnicenadpopelkou.cz.

Napsat komentář