logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Ledové sochy na Pustevnách

Datum: 07.01.2020

a969e4f5-74ad-4b39-8242-dd974cbfc863
40 tun ledu – 2 stany na téma “Z Pusteven do světa” – světelné a zvukové efekty – ledový bar – ledový fotopoint – sněhové sochy
Jako již tradičně se první tři lednové týdny roku 2020 Pustevny stanou centrem festivalu Ledových soch na Pustevnách. Vzhledem k rozmarům počasí z let minulých jsou sochy opět umístěné ve dvou tématických stanech.

11. leden 2020 8:30 – 26. leden 2020 16:30

V letošním roce přibyl ledový bar či fotopoint ve tvaru ledového trůnu. Také doprovodný program o víkendech každým rokem vylepšujeme a rozšiřujeme, jako například živým vysíláním Hitrádia Orion, animačním programem pro děti či řadou soutěží o hodnotné ceny.

Abychom zachovali tradici a úroveň festivalu a mohli nabídnout do příštího ročníku další novinky, přistoupili jsme k zavedení vstupného do stanů se sochami. Vstupné platí pouze o víkendech, ve všední dny bude vstup do obou stanů zdarma. Děti do 10 let a ZTP mají vstup ZDARMA. Vstup zdarma budou moci uplatnit také všichni návštěvníci, kteří využijí jízdu lanovkou (obousměrnou i jednosměrnou). Lístek na lanovku bude platit jako vstupenka do stanu.

Vstupné
O VÍKENDECH: 50 KČ
VE VŠEDNÍ DNY: ZDARMA
DĚTI DO 10 LET A ZTP: ZDARMA
VSTUP ZDARMA S LÍSTKEM NA LANOVKU

První zmínky o tvorbě ledových soch sahají až do roku 600 před n. l. do Číny. Později někdy kolem roku 1600, zase v Číně, místní rybář vyrobil ledové lucerny pro osvětlení v zimních měsících. Současné ledosochařství se už posunulo o míle daleko, a tak i na Pustevnách bude možné obdivovat, co vše jde z ledu krásného vytvořit.

Napsat komentář