logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Labskou stezkou na kole

Datum: 01.05.2019

b2b66bec873847dd26d9ef0dc75fe84a4d529aa8

Labská stezka patří k nejpůvabnějším a nejrozmanitějším dálkovým cyklotrasám v Evropě a je součástí evropských cyklotras EuroVelo 4 a EuroVelo 7. Od pramene Labe v Krkonoších (s možnou odbočkou do Prahy) až k Severnímu moři nabízí 1.300 km přírodních a kulturních zážitků a to už je pěkná porce i pro dlouhou cyklodovolenou.

V České republice měří stezka asi 370 km, prochází přes čtyři kraje (Královéhradecký, Pardubický, Středočeský a Ústecký) a v celé své délce je označována jako cyklotrasa č. 2. V Ústeckém kraji měří Labská stezka více než 90 km a spojuje města jako jsou Štětí, Roudnice nad Labem, Litoměřice, Ústí nad Labem a Děčín. Během putování po Labské stezce mohou cykloturisté navštívit např. Lobkowiczký zámek v Roudnici nad Labem, světoznámý Terezín, historické centrum města Litoměřice, hrad Střekov nebo zámek v Děčíně. Unikátním zážitkem je pak průjezd údolím Porta Bohemica, kde řeka Labe vytvořila nevšední krajinu s hlubokým zářezem říčního údolí do Českého středohoří. Z Ústeckého kraje pokračuje dále Labská stezka do Německa, kde je označována názvem Elberadweg.

Vydejte se na kole podél jedné z nejkrásnějších evropských řek a objevujte historii, architekturu i přírodu v jedinečném spojení.

Napsat komentář