logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Krkonošské cyklobusy

Datum: 15.06.2018

deskline_image

KRAKONOŠOVY KRKONOŠE A PODKRKONOŠÍ Nejvyšší české hory ztělesňuje dominantní mýtická postava – Krakonoš – pán hor. Přítomnost Krakonoše vnímáme v každém, i tom nejzapadlejším koutku Krkonoš. Krakonoš mezi námi nežije sám. Má skupinku přátel. Ptáčka Sojku, maminku Hančí a Pana lesního. Seznamte se s Pohádkovými Krkonošemi a Podkrkonoším – www.pohadkove.krkonose.eu

Rýchorský sjezd (26 km, 2 hod.)

Vyjedeme z Vrchlabí cyklobusem (9:10 hodin) na Horní Malou Úpu a po cyklotrase č.K24 se vydáme k nejvýše položenému dřevěnému kostelu sv. Petra a Pavla. Zde odbočíme vlevo na cyklotrasu č. K1A a budeme stoupat na Cestník. Tato trasa je známá jako Cesta bratří Čapků. Kolem Lysečinské boudy a přes Horní Albeřice nás dovede k Rýchorskému kříži, odkud pokračujeme po cyklotrase č. K26D na Rozcestí Kutná a dále po cyklotrase č. K26 k Rýchorské boudě (občerstvení a krásné výhledy, možno projít bez kola Dvorský les). Po cyklotrase č. K26 sjíždíme jižním směrem přes Rýchory a středověký kamenný most. Pokračujeme po žluté cyklotrasou č. K26 kolem Antonínova Dolu přes Slunečnou stráň až do Svobody nad Úpou. Cyklobus směrem do Vrchlabí odjíždí v 17:43 hodin.

K Prameni Labe (34 km, 2:40 hod.)

Z Vrchlabí (9:10 hodin) do Špindlerova Mlýna si cestu zkrátíme cyklobusem. Sedačkovou lanovkou vyjedeme na Medvědín, (možno vyjet i cyklobusem na Horní Mísečky a dále stoupat po cyklotrase č. K13). Bucharovou cestou (cyklotrasa č. K13A) sjedeme na Masarykovu silnici a po cyklotrase č. K13 stoupáme na Zlaté Návrší a potom opatrně sjedeme na kole k rozcestí U Čtyř pánů. Odtud povedeme kolo cca 1 km k Prameni Labe. Od Pramene dojdeme k Labské boudě a po občerstvení stoupáme po cyklotrase č. K13 zpět na Zlaté Návrší k Mohyle Hanče a Vrbaty (krásné výhledy) a dále sjíždíme po Masarykově silnici na Horní Mísečky. U restaurace Stopa se napojíme na cyklotrasu č. K10B (objedeme Mechovinec, Černou skálu a Šeřín) a dále pokračujeme po cyklotrase č. K10 Na Rovinku, kde se můžeme občerstvit. Cyklotrasa č. K 11 nás dovede až na Křížovky a dále po cyklotrase č. K10 sjedeme do Vrchlabí.

Sjezd do kraje zapadlých vlastenců (33 km, 2:30 hod.)

Cyklobusem dojedeme do Harrachova, kde nasedneme na sedačkovou lanovku na Čertovu horu. Od horní stanice lanovky nás cyklistické směrovky a piktogramy navedou na cyklotrasu KRNAP č. K4. Po ní sjedeme na silnici E65. Na této silnici se dáme vlevo a projedeme křižovatkou Na Mýtě směr Rokytnice nad Jizerou (vlevo). Za čerpací stanici odbočme vpravo na starý most přes Jizeru, kde najedeme na cyklotrasu KČT č. 22, po které se dáme směrem na Paseky nad Jizerou (vlevo). Vrstevnicovou cestou (tzv. Planýrkou) nad nádhernými sceneriemi Jizerského dolu a přes rázovitou osadu Havírna (kaple) dojedeme do Pasek nad Jizerou (roubené chaloupky). Přes Čermákovy Rovně po cyklotrase KČT 4170 dojedeme do Vysokého nad Jizerou (muzeum) a dále cyklotrasou č. 4295 sjedeme do Poniklé. Podél řeky Jizery dojedeme až do Sytové nad Jizerou a dále do Hrabačova.

Všechny schválené cyklotrasy na území Krkonošského národního parku a podhůří jsou uvedeny v cykloturistickém propagačním materiálu, který je k dostání v informačních centrech v Krkonoších a ke stažení na www.krkonose.eu

Napsat komentář