logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Kraj koním přímo zaslíbený? Závodiště a hřebčín

Datum: 15.07.2018

2 NH Kladruby a Dostihovy spolek 5, foto - Tomas Kubelka

Máte rádi koně? Tak zamiřte do kraje, který jim je přímo zaslíbený!

Kdo by neznal Velkou pardubickou, nejstarší a nejtěžší dostih kontinentální Evropy, který je rodinným stříbrem celého regionu?

Závodiště se však stále více otevírá i dalším sportovním a kulturním akcím. Největším setkáním koní a lidí je mezinárodní výstava Koně v akci. Novou tradicí tu začal psát extrémní běžecký závod Taxis Gladiator Race. Nechybí ani extrémní golf, psí závody či gastro festival.

Víte, že Dostihový spolek si letos připomíná čtvrtstoletí svého vzniku? Veřte, že toto výročí chce slavit velkolepě. Hodlá se zaměřit nejen na kvalitu zázemí, ale také na pestré doprovodné programy a charitativní projekty.

Důležitá data má v kalendáři rovněž Národní hřebčín Kladruby nad Labem. Největší akcí roku 2018 tu bude Den starokladrubského koně. Uskuteční se v sobotu 26. května. Jde o tradiční přehlídku koní a jezdeckého umění, na které se dozvíte, co se skrývá pod pojmy, jako je pushball, uherská pošta či pas de deux.

Program letošního ročníku bude zasvěcen oslavám vzniku republiky. U příležitosti 100. výročí založení Československa připravil hřebčín novou výstavu nazvanou „Tož budeme sedlat…“

Co ilustruje? Dokumentuje život prvního československého prezidenta a jeho vztah ke koním. Výstava je věnována též Josefu Krejčíkovi, rodákovi z Kladrub nad Labem, který byl vrchním podkoním prezidentských stájí a současně často doprovázel T. G. Masaryka na jeho vyjížďkách.

www.zavodistepardubice.cz
www.nhkladruby.cz
Úvodní foto: Tomáš Kubelka

Foto: Magdaléna Straková

Napsat komentář