logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Katar jako přestupní místo nebo luxusní dovolená?

Datum: 09.05.2019

vesnice Katara Al Zubara Muzeum_sejka Muzeum_Islamskeho_umeni Doha Corniche Souq Waqif Piskove_duny

Katar byl doposud především jen místem pro přestupy na cestě na jihovýchod Asie, kam spousta českých turistů ráda cestuje. To už ale neplatí. Dovolená v Kataru má dnes spíše luxusní charakter, kdy pobyt u moře můžete strávit ve špičkovém hotelu. Katar je rovněž ideální volbou pro prodloužený víkend „v teple“ nebo pro netradiční rodinnou dovolenou. Milovníci golfu si mohou koupit luxusní golfový zájezd v dostupné vzdálenosti.

Katar si zaslouží být destinací pro dovolenou, protože nabízí pohodlí, krásné počasí, čisté moře, exotiku, historii i zážitky:

Pískové duny

Opravdu obrovské pískové duny v Kataru vybízí k adrenalinové projížďce vozy SUV. Cestou v poušti můžete strávit noc v luxusních arabských stanech anebo si postavit vlastní a určitě ochutnejte místní jídlo. Úchvatnou jízdu po dunách nabízí několik provozovatelů. Zkušení řidiči vás vyzvednou z hotelu a vezmou vás do pouště na půl dne, celý den nebo na noční dobrodružství.

Návštěva Souq Waqif

Návštěva Souq Waqif v Dauhá ve vás vyvolá pocit návratu do historie. Tržnice byla přestavěna tak, aby navozovala atmosféru minulosti s příchutí exotiky. Je to vlastně bludiště obchodů s látkami, kořením, sladkostmi, zbožím pro domácnost, se suvenýry a uměním. Najdete zde také pracující řezbáře a krejčí. K dispozici je široká škála restaurací, včetně syrských a libanonských, stejně jako salonky, kde si můžete zakouřit vodní dýmku, tzv. šišu. Směrem k mešitě je k mání levné arabské jídlo. Vedle mešity je skromná restaurace s lavičkami v průchodu, kde si můžete posedět a dát si talíř kebabu a čerstvý chleba přímo z otevřené pece.

Procházka po Corniche v Dauhá

Procházka po Doha Corniche (koruny Dauhá) je vynikající tip, jak strávit pozdní odpoledne. Sedmikilometrová promenáda se táhne přes Perský záliv z hotelu Sheraton až k Muzeu islámského umění. Na promenádě je řada kaváren, kde se dá posedět a kochat se výhledem na moře. Vyznavači adrenalinových sportů si můžou vyzkoušet kite surfing. Na promenádě jsou také nainstalovány posilovací stroje, kde si každý může zacvičit. Jestli chcete vidět nádherný výhled na panorama města, můžete naskočit na dhow, což jsou arabské tradiční dřevěné plachetnice.

Návštěva Muzea islámského umění

Architekt I. M. Pei navrhl vybudovat Muzeum islámského umění tak, aby nebylo zastíněno jinými budovami. Je tedy postaveno na samostatném ostrově, hned vedle promenády Corniche, a z dálky vypadá majestátně a přitom jako by se vznášelo na vodě. Kaligrafie, islámské vzory, šperky a textilní výrobky ze tří kontinentů tvoří obrovskou sbírku, přičemž některé položky pocházejí už ze 7. století.

Muzeum šejka Faisala Bin Qassim Al Thani

Jedná se o jedno z nejzajímavějších muzeí v zemi. Nachází se 23 kilometrů západně od Dauhá. V muzeu je soukromá sbírka šejka Faisala Bin Qassim Al Thani, vzdáleného příbuzného emíra Kataru. Šejk sbírá od svých 10 let zdánlivě náhodné předměty shromážděné během jeho cest. Najdete tu starověké náboženské knihy, textil, umění, ale i staré cigaretové balíčky a dokonce osmanskou bombu z 18. století.

Pevnost Al Zubara

Objevte také tradiční architekturu Kataru a současně i vojenskou historii v opravené pevnosti Al Zubara, pyšnící se prvním místem na seznamu světového dědictví UNESCO. V pevnosti funguje muzeum se zajímavými archeologickými sbírkami.

Kulturní vesnice Katara

Kulturní vesnice Katara se nachází v Dauhá na cestě do Perly, což je velice luxusní čtvrť plná obchodů a zábavních podniků. Je považována za klenot katarské umělecké a kulturní scény. V této oblasti se prolínají bludiště průchodů a vodních toků, které odhalují fotogenické prostory pro umělce, filmaře a fotografy. Najdete zde mešitu s tyrkysovou a fialovou mozaikou, venkovní amfiteátr s výhledem na moře a budovu opery, která je zároveň domovem Katarského filharmonického orchestru. –r–

Napsat komentář