logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Kaňonem divoké Jihlavy

Datum: 22.06.2020

kanon_Jihlavy-min

Úchvatný výhled na hluboký kaňon řeky Jihlavy se otevře před výletníky v přírodní rezervaci Velká skála z vyhlídek Na Babách a Velká skála nad řekou mezi Mohelnem a Biskoupky. Nezbytná je opatrnost při pohybu na skalních výběžcích, ale odměnou je pohled, který si uchováte v paměti hodně dlouho.

V přírodní rezervaci žije řada chráněných živočichů, skály jsou porostlé duby, habry a zakrslými borovicemi. V letním období na vyhřátých skalách často uvidíte ještěrky, hady a další plazy. Po hranici rezervace vede z Mohelna do Ivančic červená turistická značka. Od veřejného tábořiště u Mohelna je třeba překonat náročnější úsek do kopce po skalách, to samé platí také na druhé straně rezervace, kdy vede cesta kolem kamencového moře a místy je třeba překonávat skalní útvary zasahující do stezky. Na druhé straně kaňonu dominuje krajinnému panoramatu mohutná stavba Jaderné elektrárny Dukovany. Putování podél řeky je možné ukončit poblíž přírodní rezervace Biskoupský kopec u obce Senorady, odkud jezdí zpět do Mohelna autobus.

Biskoupský kopec je zajímavé místo typické roztroušeně rostoucími dřevinami, otevřenými prostory v minulosti ovlivněnými pastvou a převládající teplomilnou stepní vegetací. Jedná se o významnou entomologickou lokalitu.

Napsat komentář