logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Kam zajít v Senegalu

Datum: 02.09.2019

musc3a9e-art-africain

Pláže

Nejlepší pláže v Senegalu najdete v Cap Skirring a Dakaru. Cap Skirring se nachází v jižní části Senegalu v oblasti Casamance. Pláže v Cap Skirring jsou obrovské a nezalidněné dokonce i během plné turistické sezóny. Pokud pobýváte v Dakaru, nejlepší pláže jsou Soumbédioune a Secret Beach. V Soumbédioune, bývalé rybářské vesnici, je populární rybářská pláž s trhy. Secret Beach je oblíbeným místem pro surfování, ale jeho silné proudy nejsou pro koupání bezpečné.

IFAN

The Institut Fondamental d’Afrique Noir Museum (IFAN) nebo také Muzeum Institutu černé Afriky (viz úvodní obrázek) je místo, které byste měli navštívit. Často uváděné jako nejstarší a nejlepší muzeum v západní Africe, vám toto muzeum v Dakaru umožní spojit se s tradičním uměním a kulturou z regionu. Kromě zobrazování tradičních masek a šatů vystavuje IFAN ručně vyráběné tkaniny, řezbářské nástroje, hudební a zemědělské nástroje. Výstavní artefakty pocházejí především z Mali, Guineje-Bissau, Beninu a Gambie. V muzeu bohužel nejsou žádné anglické překlady.

Nakupování

Senegal, konkrétně Dakar, je rájem pro milovníky nakupování. Trhy jsou zde zaplaveny ručními místními výrobky a různými obskurními předměty. Marché Sandaga, nacházející se v centru Dakaru, je největším trhem v Senegalu a nabízí téměř vše, co hledáte, od jídla a řemesel až po oblečení a šperky. Ručně barvené tkaniny a hedvábí najdete na Marché des HLM, kde si můžete nechat z vybrané látky ušít oblečení jedním z krejčích na trhu.

Napsat komentář