logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Jarní prázdniny ve středočeském stylu jsou plné zážitků

Datum: 05.02.2019

Monínec 4 zimni Konopiště Languři ZOO Chleby

Děti si během února a března užijí zasloužené volno ve škole a vydají se na jarní prázdniny. Proč si je nezpříjemnit ve středních Čechách, které nabízejí možnosti vyžití pro celou rodinu? Vyrazte s dětmi na lyže, do bazénu, na zimní prohlídku hradů a zámků, do zábavního parku nebo do mini zoo za zvířátky. Kluky potěší výstava starých motorek nebo aut v Mladé Boleslavi, holčičky expozice historických kočárků a hraček v Mělníku. Návštěvníci všech věkových kategorií si užijí zrcadlový labyrint nebo den v havířském skanzenu.

K jarním prázdninám patří pořádná lyžovačka. I ve středních Čechách jsou k dispozici zasněžené kopce, které vybízejí k zimním radovánkám. Ideální jsou pro rodiny s dětmi a začínající lyžaře. Největší lyžařské vyžití nabízí areál Monínec, které leží v srdci České Sibiře. Vysoký komfort lyžování zajišťuje čtyřsedačková lanovka, která lyžaře vyveze až na vrchol 1,2 km dlouhé sjezdovky. Pro nováčky na lyžích je k dispozici lyžařská škola na speciální sjezdovce s pohyblivým kobercem. Začínající lyžaři a rodiny s dětmi ocení také dva menší areály, kde jsou kopce kratší, méně prudké a ideální na učení základních technik lyžování. Sportovní centrum Šibeniční vrch u Mnichovic, nabízí čtyři upravené sjezdovky pojmenované – Mikeš, Bobeš, Pašík a Fun park, na kterých se jezdí i večer za umělého světla. Lyžovat se dá i ve SKI areálu Chotouň nedaleko Prahy.

Na návštěvu zve také velký unikátní zrcadlový labyrint v Líbeznicích u Prahy, který okouzlí a hlavně pobaví téměř sedmdesáti velkoplošnými zrcadly. Důmyslný labyrint nekonečných chodeb se slepými zákoutími je perfektní zážitek pro všechny bez rozdílu věku. Pro dobrodruhy je ideální návštěva Hornického muzea v Příbrami, které nabízí tři návštěvnické okruhy. Můžete sfárat do dolu, projít se podzemní štolou, podívat se do hornické chaloupky ze 17. století, ale i havířské kovárny, strojovny a dalších míst spojených s hornickým řemeslem.

„Jarní prázdniny jsou ideální na rodinné dovolené i jednodenní výlety. A není potřeba jezdit daleko za hranice. Skvělý program a různorodé možnosti nabízí i návštěva Středočeského kraje. Díky mrazivému počasí a dostatku sněhu se v našem kraji lyžuje. Relaxovat se dá v jednom z mnoha aquaparků, bazénů a wellness center. A nejen pro zvídavé návštěvníky mají otevřeno i hrady, zámky a městská muzea. Oblíbeným cílem je také Vodní dům ve Vlašimi, který přivítá návštěvníky i v zimě,“ říká Markéta Wernerová, ředitelka Středočeské centrály cestovního ruchu.

Středočeský kraj připravil pro všechny milovníky výletů motoráčky, kterými můžete jet na velmi zajímavá místa i v zimě. Vydejte se na víkendovou návštěvu zříceniny hradu Okoř, Budče nebo města Slaný vlakem. Stačí využít motoráčky, které jezdí místo Cyklohráčku přes zimu z Hostivice do Noutonic a Slaného každý víkend. A ani další hrady a zámky přes zimu nespí. Zimní prohlídky nabízí majestátný hrad Karlštejn, pohádkový hrad Křivoklát, středověký hrad Český Šternberk nebo kouzelný zámek Loučeň, v jehož zahradách je oblíbené Labyrintárium s dvanácti labyrinty a bludišti. Ubytovat se můžete v jednom z rodinných penzionů nebo hotýlků s rodinnou atmosférou nebo vyzkoušet zámecký hotel, kde se budete cítit jako šlechtici.

Napsat komentář