logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Jak zabavit děti? V lese, parku, labyrintu, galerii i obřím akváriu

Datum: 13.03.2019

Jak zabavit dōti 1

Jak zabavit děti na Hradecku? Co je třeba vpustit do zdejších lesů! Přímo těmi královéhradeckými vede unikátní pohádková stezka plná příběhů. Co skrývají? Mnoho lesních ponaučení a tajemství.

Trasa dlouhá přibližně 2,5 kilometru se vine od Mazurovy chalupy a končí u rybníka Výskyt. V krásné přírodě se můžete postupně seznámit s pohádkami a postavičkami výtvarnice a spisovatelky Marty Pohnerové, jako jsou například drak Větvička, kouzelník Šišule či borůvková víla. Jednotlivé pohádky na panelech doprovází postavičky vyřezané místním řezbářem.

Nebo se vydejte zámeckého parku! Asi každý má za svou bohatě tepanou branou ukryto tajemství. Karlova Koruna v Chlumci nad Cidlinou vám ho ochotně prozradí! Byl zde zaznamenán vysoký výskyt tajemných postav – skřítků a víl. Tyto bytosti střeží park a pomáhají zdejším stromům. Vy je můžete potkat na tamní pohádkové cestě.

To Labyrint Divadla Drak je unikátním moderním objektem, který nabízí bezbřehé možnosti poznávání (nejen) tajů divadelního umění, ale i světa kolem nás a nás samých.

Co tu vedle muzea loutek a interaktivní laboratoře najdete? Mimo jiné též nabídku tvůrčích vzdělávacích programů, krátkodobé výstavy a workshopy pořádané pod záštitou Mezinárodního institutu figurativního divadla a mnoho dalšího.

Galerie moderního umění si pro malé návštěvníky od dvou do šesti let s doprovodem dospělé osoby nachystala páteční malovánky. Co je jejich cílem? Provést děti labyrintem kouzelného světa výtvarného umění, otevřít jim cestu k poznání umělecké tvorby a rozmanitých výtvarných technik i rozvíjet jejich fantazii. Podobné zaměření má sobotní tvoření pro děti od 4 do 6 let s dospělým doprovodem nebo pro děti od 7 do 12 let bez něj.

A co takhle experimentální výtvarná laboratoř? Ta je určena pro děti od 8 let, které láká objevování světa umění. Prostě být divákem i tvůrcem.

Infocentrum Obnovitelné zdroje vás seznámí s prvním fungujícím modelem větrného tornáda v České republice! Děti si tu mohou pohrát s plachetnicemi a solárními autíčky, obdivovat dřevěné kolo na svrchní vodu, autentický model větrné elektrárny i skutečnou mnohatunovou vodní turbínu na nádvoří. Počítačové hry prověří jejich znalost energetických rostlin i zručnost při stavbě přehradní hráze.

Obří akvárium je se svými 130 tisíci litry největším sladkovodním akváriem v České republice. Zájemcům přibližuje tropické ryby a rostliny Jižní a Střední Ameriky přímo v centru Hradce Králové.

Pokud máte rádi exotické živočichy, jako jsou hadi, ještěři či želvy, tak zavítejte do Přírodovědného centra!

V Zooparku Stěžery pak budete moct potkat třeba papoušky, mývaly, nosály, ryse, osla, lamu a další zvířata.

www.hradecko.eu/hradecko-detem

 

Napsat komentář