logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Jak udržet chleba déle čerstvý? Ve funkčním pytlíku Wrap Up

Datum: 30.06.2020

wrap-3

Díky moderním textilním technologiím může být pytlík na chleba funkční stejně jako trička nebo bundy. A právě takový je funkční pytlík na pečivo Wrap Up, protože je vybavený speciální vnitřní textilií s nánosováním s protiplísňovou úpravou.

Látka se chová jako membrána, propouští vzduch, takže pečivo se nezapařuje jako v igelitu, ale zpomaluje únik vlhkosti, proto chleba vydrží déle čerstvý. Tím se funkční pytlík liší od běžných bavlněných nebo lněných obalů, ve kterých pečivo také dýchá, ale rychle okorá a tvrdne. Vnitřní textilie je atestována SZÚ pro styk s pečivem.

Speciální textilie všitá do pytlíku Wrap Up.      Foto: wrapup.cz 

Co umí funkční pytlík na pečivo Wrap Up ?

  • Udržet pečivo déle čerstvé
  • Nahradit jednorázové sáčky
  • Vypadat krásně a elegantně
  • Vystačit se snadnou údržbou

Wrapáčci se šijí v několika velikostech. Foto: wrapup.cz

Elegantní doplněk nejen do kuchyně

Pytlík wrapáček je tak kompromisem mezi utěrkou a igelitovým sáčkem a v kuchyni už pro něj nepotřebujete chlebníky. Naopak stane se hezkým doplňkem vaší kuchyně, vnější část pytlíku je bavlněná a můžete si vybrat z mnoha vzorů, od tradičních puntíků, přes levandulové a modré vzory až po moderní hořčicové a starorůžové barvy nebo čistě režnou bavlnu. Wrapáčka můžete vzít s pečivem i na terasu při grilování, na chalupu, nebo s vámi pojede na dovolenou, kde si na kvalitním českém chlebu pochutnáte několik dnů, v horku u moře i za deště pod stanem.

A vyrazit s ním můžete i na nákupy, v pekařství si do něho koupíte pečivo bez sáčku a budete úplně bezobalově trendy. Pokud nechcete kupovat chleba balený do igelitu a přitom si být v této době jisti “nákupní hygienou”, doporučujeme kupovat pečivo v pekařství, kde vám ho podá prodavač/ka přímo. Vy si jej pak můžete dát rovnou do funkčního pytlíku.

Snadná údržba

Wrapáčci jsou na údržbu jednodušší než běžné pytlíky. Vnitřní textilie je hladká, dá se lehce vytřepat od drobků, utřít od mouky čistým hadříkem nebo ubrouskem a není důvod k praní. Když se zašpiní bavlněná část, můžou se prát v pračce bez aviváže, ale stačí i přemáchnout v ruce.

Kolekce do kuchyně s jemným šedým vzorem. Foto: wrapup.cz

Český výrobek

Funkční pytlíky Wrap Up jsou českým výrobkem, užitný vzor vymyslely dvě sestry ve Frýdlantu nad Ostravicí a šijí je šikovné švadlenky i chráněné dílny na Moravě. Kromě funkčních pytlíků také vyrábí textilní ošatky na pečivo pro stolování a doplňky do kuchyně ve stejných vzorech, aby se daly vytvořit krásně sladěné kolekce.

Kamenná prodejna funkčních pytlíků na pečivo je ve Frýdku-Místku pod Zámeckým náměstím.

Napsat komentář