logo-new-3

Portál plný skvělých tipů na výlety doma i v zahraničí

Jak bojují s koronavirem v Americe: Pensylvánie

Datum: 23.03.2020

Philly

Postřehy Čecha žijícího v americkém státě Pensylvánie:

Tady v Pensylvánii jde o podobný scénář vývoje jako v České republice. Dnes v noci zavřou všechny obchody kromě životně důležitých jako potraviny, pumpy atd. Cena benzínu jde hodně dolů. V některých státech USA dokonce klesla pod jeden dolar za galon (1 gallon = 3,8 litrů). Lidí je ve městě málo, ale v obchodech je celkem plno, roušku jsem tu ještě neviděl, ačkoliv jsou v lékárnách vyprodané. Lidi tady nepanikaří ani k sobě nejsou nenávistní. Školy jsou už 2 týdny zavřené, žáci se učí z domova přes learning systems.

Naše firma přijala opatření jako většina v okolí, kantýna dává pouze balená jídla, jednorázové kelímky, příbory, krabičky na jídlo, nesmí jíst více než jeden člověk u jednoho stolu, kdo má jakékoliv náznaky, byť jen obyčejné chřipky, nesmí do práce. Lidé kdekoliv mezi sebou udržují vzdálenost šest stop (cca 2 metry). Ve větší míře se používají dezinfekční gely, které jsou tady v dostatečném množství před obchody nebo firmami. Platí zákaz cizích návštěv ve firmách.

Pošta funguje normálně, pošťáci jezdí i v sobotu. Hodně jsou vyprodané chleba i džusy, nedostatkový je i acetaminophen, nedostatkové jsou čistící prostředky. Lékárny fungují bez omezení.

Napsat komentář